מגה: הפסד תפעולי של 154 מיליון שקל, ירידה של מיליארד שקל בהכנסות - והערת "עסק חי"

מנכ"ל מגה: "בשבועות האחרונים יש ירידה במכירות. נפסיק את פעילות הדיסקאונט - נמכור את סניפי YOU ונתמקד במגה בעיר" ■ הערת עסק חי גם לאלון רבוע כחול בדו"חות הרבעון השלישי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

על רקע מצבה הקשה, פירסמה הלילה (ג') חברת מגה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי, ובהן "הערת עסק חי".

הכנסות החברה בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2015 הסתכמו בכ-3.5 מיליארד שקל לעומת כ-4.5 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד. במגה אומרים כי "הירידה במכירות נובעת בעיקרה מסגירת סניפים וירידה במכירות של חנויות זהות, אשר נפגעו בעקבות הפנייה לבית המשפט. המכירות בחנויות זהות (SSS) עלו בסוף הרבעון וחזרו לרמתן הרגילה ערב הפנייה לבית המשפט, אך לאחרונה חלה האטה במכירות עקב האטת אספקות הסחורה על ידי ספקים מסוימים. החברה עושה כל שביכולתה ופועלת מול הספקים כדי להבטיח אספקת המוצרים וזמינות סדירה של סחורה בחניות הרשת, אשר תאפשר המשך יישום תוכנית ההבראה וחזרה לרמת המכירות טרם הפנייה לבית המשפט".

רשת מגה
רשת מגהצילום: עופר וקנין

הפסדי החברה מפעולות הסתכמו ב-68 מיליון שקל, וההפסד התפעולי זינק ל-154 מיליון שקל, לעומת הפסד של 30 מיליון שקל ברבעון השלישי ב-2014.

במגה הוסיפו כי "הנהלת החברה החליטה על הפסקת הפעילות ההפסדית בתחום הדיסקאונט ומכירת סניפי YOU - והתמקדות בפיתוח הרשת העירונית 'מגה בעיר' שמהווה את ליבת העסקים של החברה. נכון למועד הדו"ח סגרה החברה את כל 32 הסניפים שתכננה לסגור בהתאם לתכנית ההבראה".

צילום: עופר וקנין

גם החברה האם של מגה, אלון רבוע כחול, פירסמה הלילה את תוצאותיה הכספיות. החברה בשל הרעה במצבה כללה החברה במסגרת הדיווח הערת "עסק חי". ההפסד מפעילות נמשכת הסתכם לכ-224 מיליון שקל, שנגרם בשל בעקבות החלטת מגה על סגירת סניפים; וכתוצאה מהפחתת שווי ההשקעה בדיינרס ב-54 מיליון שקל בהתאם לתמורה הצפויה ממכירתה.

מנכ"ל מגה, רביב ברוקמאייר, אמר: "ברבעון השלישי פנינו להסדר בחסות בית המשפט לאישור תכנית ההבראה ולמרות שמדובר ברבעון המייצג את לב ליבו של המשבר, התחלנו בישומה של תכנית ההבראה על כל מרכיביה.

"בשבועות האחרונים חלה ירידה בהיקף המכירות שנובעת בעיקרה מהחוסרים שקיימים בסניפים. דרישת חלק מהספקים לקבלת ערבויות מהחברה האם, הריבוע הכחול, והפרסומים השליליים אודות המחלוקות של החברה האם עם נושיה, גרמו בשבועות האחרונים לשינויים בתנאי האשראי מהספקים ולהאטה משמעותית בהספקת סחורות על ידי ספקי מגה לחנויותיה. האטה זו הובילה לירידה במכירות והיוותה אחד הגורמים המהותיים לסטייה מתוכנית ההבראה של מגה. אנו פועלים בצורה נחרצת מול הספקים כדי להבטיח זמינות של סחורה על המדפים והחזרת המכירות להיקף הנדרש.

"יציאתנו מעולם הדיסקאונט תסייע לנו להתמודד טוב יותר בשוק הקמעונאות. חלק מעובדי יו יקלטו בשאר סניפי הרשת ולגבי שאר העובדים, אנו נפעל בשיתוף ההסתדרות לקליטתם בידי מי שירכוש את הסניפים. 

"אמון הספקים ושיתוף הפעולה עימם הכרחי ומהותי להבראת החברה. מגה עמדה עד עתה בהתחייבויותיה כלפי הספקים ומאמינה כי ספקי החברה ירתמו להצלחתה של החברה מתוך אמונה כי מגה חזקה הינה הכרחית לקיומו של שוק תחרותי ואיתן".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker