סלינגר על ריבוי הרפורמות בענף הביטוח הפנסיוני: "מהכאוס יוצאים דברים נכונים וטובים"

הממונה על הביטוח דורית סלינגר נשאה הערב דברים בכנס עדיף; "הבאנו להרחבת אפשריות הפרט וזכותו לבחור סוכן. השנה אנו עומדים לשים קץ לבעיית החוסכים הלא פעילים בקרנות הפנסיה ולבטל עיוותים בבחירת החוסך"

אסא ששון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הממונה על הביטוח דורית סלינגר נאמה הערב בארוע פתיחת כנס עדיף, כנס העוסק ברפורמה בביטוח פנסיוני ובמתן כלים למעסיק.

הממונה פתחה ואמרה: ״אנו לקראת סוף שנת 2015 ובשלב זה אפשר להתחיל לערוך את הסיכומים של ההתפתחויות השונות בשוק ובפעולות הרגולציה שהיו בשנה האחרונה. 2015 הייתה שנה מרובה בעשייה ובקידום היעדים האסטרטגיים של האגף. יעדים אלו כללו הגברת ההתנהלות ההוגנת, השקופה והאחראית של כלל השחקנים בשוק, יצירת מוצרים הוגנים וזמינים, הגברת התחרות והגברת המודעות הפיננסית של ציבור החוסכים והמבוטחים למוצר הביטוחי ולהוזלת עלויותיו״.

סלינגר הוסיפה כי ״העברנו לאחרונה במסגרת חוק ההסדרים את הפרדת השיווק והתפעול בתחום החיסכון הפנסיוני. המתווה החדש יביא לביטול ניגודי האינטרסים במערכת היחסים הסבוכה של היצרנים, הסוכנים והמעסיקים. כמו כן, הבאנו להרחבת אפשריות הפרט, בין היתר - זכותו לבחור סוכן. השנה העברנו גם מספר תיקונים לחוק קופות גמל, אנו עומדים לשים קץ לבעיית החוסכים הלא פעילים בקרנות הפנסיה ולבטל עיוותים בבחירת החוסך למוצר החיסכון הפנסיוני שלו. צעדים אלו יביאו להפחתת עלויות ניהול החיסכון הפנסיוני וליצירת שוק יותר מגוון ויותר תחרותי״. 

סלינגר התייחסה גם לביקורת שטענה כי ריבוי השינויים יצור כאוס בענף ואמרה:״השינויים לא יצרו כאוס. נהפוך הוא. צריך לזכור כי מכאוס יוצאים דברים נכונים וטובים״.

דורית סלינגר
הממונה על שוק ההון, ביטוח וחסכון, דורית סלינגרצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker