לאומי קארד מנסה למשוך לקוחות: מציעה לעסקים קטנים ובינוניים חבילת שירותי סליקה

חבילה החדשה של לאומי קארד כוללת שירותי מסוף תשלומים מתקדם,סליקה וניכיון לזיכוי מיידי

מיכאל רוכוורגר

חברת כרטיסי אשראי לאומי קארד שבשליטת בנק לאומי (80% ) וקבוצת עזריאלי (20%), משיקה בימים אלה חבילה אחת כוללת (חבילת ה-SMART) של תמחור שרותי סליקה עבור עסקים קטנים ובינוניים-עסקים שמבצעים מחזור עסקות בהיקף של עד 50 אלף שקל בחודש.

בישראל ישנם כיום כחצי מיליון בתי עסק כשחלק ניכר מהם (כ-80%) לא מכבדים את כרטיסי האשראי - בין היתר בשל ריבוי התקשרויות, סרבול וחוסר וודאות בנוגע להוצאות החודשיות של העסק. התוכנית החדשה של לאומי קארד מיועדת לאותו פלח של בתי עסק שכן מכבד את כרטיסי אשראי – זאת בזמן שבנק ישראל מקדם בימים מהלכים שונים האמורים לצמצם את השימוש במזומן.

חגי הלר, מנכ"ל לאומי קארד
חגי הלר, מנכ"ל לאומי קארדצילום: רפי דלויה

החבילה החדשה של לאומי קארד, בניהול חגי הלר, דומה במאפייניה לחבילות המוצעות בענפים האחרים כמו למשל בתקשורת (חבילת הטריפל) הכוללת שירותי מסוף תשלומים מתקדם התומך בתקן EMV, שהנו התקן הבינלאומי המקובל לאבטחת עסקות בכרטיסי חיוב המתבצעות באמצעות מסופי תשלום; שירותי סליקה ושירותי ניכיון (זיכוי מיידי) - דבר המאפשר לבתי עסק לנהל בצורה יעילה יותר את תזרימי המזומנים שלהם, שכן עבור עסקות אשראי המבוצעות במספר תשלומים חברת כרטיסי אשראי (כמו לאומי קארד) מזכה אותם באופן מיידי. עבור כל השירותים הללו תגבה לאומי קארד עמלת סליקה חודשית קבועה וידועה מראש.

עד היום בעלי עסקים קטנים ובינוניים לא יכלו לקבל את שלושת השירותים הללו מחברת כרטיסי אשראי אחת, והיו צריכים להתקשר עם מספר ספקים. החבילה המוצעת של לאומי קארד תהיה במחיר דומה שאותו משלמים כיום בתי עסק, אך כעת הם יוכלו לקבל את השירותים הללו תחת קורת גג אחת. באמצעות מהלך שכזה מקווה לאומי קארד למשוך אליה לקוחות חדשים.

אם בית עסק המבצע מחזורי סליקה בהיקף של עד 10,000 שקל יבחר בחבילת סמארט הכוללת סליקה בלבד הוא ישלם ללאומי קארד 149 שקל בחודש, עבור עסקות סליקה של עד 30 אלף שקל ישלם 379 שקל בחודש ועבור עסקות עד 50 אלף שקל 649 שקל לחודש.

במסגרת חבילת סמארט פלאס הכוללת שרותי סליקה ומסוף ישלמו בתי עסק 199-699 שקל, עבור חבילת סמארט קאש הכוללת שרותי סליקה וזיכוי מיידי (עסקות של עד 3 תשלומים) ישלמו בתי עסק 179-739 שקל ועבור חבילת סמארט פרימיום הכוללת את שרותי סליקה,מסוף וזיכוי מיידי ישלמו בתי עסק 229-789 שקל בחודש. בכל המקרים הללו תשולם עמלת חריגה של 1.9% מהמחזור במידה ובתי עסק יחרגו מהמסגרת.

הלר ציין כי: "החבילות שאנו משיקים מהוות בשורה אמיתית לעסקים הקטנים בישראל מאחר והן מספקות את כל הפתרונות במקום אחד ובמחיר קבוע וידוע מראש. אנו מאמינים כי החבילות החדשות יסייעו לניהול יעיל ופשוט יותר של העסקים, באופן שייטיב הן עם בעלי העסקים עצמם והן עם הצרכן הסופי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker