מבטח שמיר רכשה עוד 4% מגילת לוויינים - והמניה קפצה ב-10%

מניית יצרנית ציוד התקשורת הלוויינית גילת נפלה ב-50% מאז אפריל עקב הרעה בתוצאות, ומבטח שמיר הגדילה את האחזקה בה מ-5% ל-8.9% ■ מבטח שמיר הודיעה כי תחלק למשקיעים דיווידנד בסכום של 47 מיליון שקל

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי תומר
אורי תומר

מבטח שמיר ניצלה את קופת המזומנים התפוחה כדי להגדיל את אחזקתה בגילת לוויינים ולחלק דיווידנד למשקיעים — כך עולה מהדו"חות הכספיים שפירסמה החברה בסוף השבוע שעבר, ומהודעת גילת לוויינים שפורסמה אתמול.

מבטח שמיר אחזקות, הנמצאת בשליטת מאיר שמיר (36%), הודיעה על הגדלת אחזקותיה בגילת לוויינים מ-5% ל-8.9%. הדיווידנד, שיחולק למשקיעים ב–3 בינואר 2016, יסתכם ב-47 מיליון שקל — כלומר 4.5 שקלים למניה. המניות של שתי החברות הגיבו לדיווחים אלה בעליות. מניית מבטח שמיר עלתה ב-4%, ומניית גילת לוויינים זינקה אתמול ביותר מ-10% במסחר בתל אביב.

מאיר שמיר
מאיר שמיר

מניית גילת קרסה מאז אפריל האחרון בכ-50%. דו"חות הרבעון השלישי של החברה, הנסחרת בבורסת תל אביב ובנאסד"ק, הצביעו על ירידה בהכנסות — מ-57 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד ל-40 מיליון דולר ברבעון החולף. עוד עולה מהדו"חות כי החברה עברה להפסד רבעוני נקי של 32 מיליון דולר (Non-GAAP) לעומת רווח נקי של 177 אלף דולר ברבעון המקביל אשתקד; ההפסד נבע ברובו ממחיקת מוניטין.

גילת לוויינים, המפתחת ציוד ומעניקה שירותים לרשתות תקשורת לוויינית, דיווחה בשבוע שעבר כי חתמה על חוזה לאספקת מוצרים לחברת התקשורת הלוויינית הסינית סינרטון, הפועלת מהונג־קונג, תמורת 12 מיליון דולר.

המניה של מבטח שמיר ירדה מאז אפריל 2015 בכ-14%. מבטח שמיר מכרה את אחזקותיה בתנובה בתחילת 2015 לברייטפוד הסינית, ובקופת המזומנים שלה ישנם כיום 820 מיליון שקל. מדו"חות מבטח שמיר עולה כי החברה סיימה את הרבעון השלישי עם רווח נקי של 22 מיליון שקל, לעומת רווח של 32 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

מיכל אלשייך, אנליסטית בכירה באקסלנס ברוקראז', הודיעה אתמול כי היא ממשיכה להעניק למניית מבטח שמיר "המלצת קנייה": "להערכתנו, ההודעה על חלוקת דיווידנד תומכת בהשקעה במניית מבטח שמיר, שכן השוק קונס את החברה על חוסר ודאות בנוגע לנתיב העתידי של הכספים הרבים. ככל שמבטח תחלק יותר דיווידנדים, החוסר ודאות יפחת. לכן חלוקת הדיווידנד תומכת בהמלצת הקנייה שלנו".

לדברי אלשייך, מחיר היעד שמעניק אקסלנס למניית מבטח שמיר, משקף אפסייד (ציפיות לעלייה) של 22% ביחס למחיר השוק הנוכחי. מניית מבטח שמיר נסחרת במחיר של 77 שקל למניה, המשקף לחברה שווי שוק של 840 מיליון שקל.

קרובים לצלחת:
בעלי המניות הגדולים בגילת לוויינים
קרן פימי (33.7%); מבטח שמיר (8.9%); הפניקס (5.6%); רנסנס טכנולוג'יס (4.8%); מרפי מייקל (3.9%)
שווי שוק: 578 מיליון שקל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker