בעקבות העסקה עם אלרגן: פייזר תהפוך לבעלת המניות הגדולה בטבע

טבע רוכשת את החטיבה הגנרית של אלרגן בכ-40 מיליון דולר - חלק מסכום זה בהקצאה של 10% ממניותיה שיועברו לפייזר אחרי שתרכוש את אלרגן

עמרי זרחוביץ'

פייזר בדרך להפוך לבעלת המניות הגדולה בטבע עם אחזקה של 10% - אם תשלים את רכישת אלרגן. ביולי 2015 סיכמה טבע על רכישת החטיבה הגנרית של אלרגן בכ-40.5 מיליארד דולר - 6.75 מיליארד דולר מסכום זה בהקצאה של 10% ממניותיה לאלרגן, שיועברו לפייזר לאחר שתרכוש את אלגן.

כדי למנוע השתלטות עוינת על החברה, קבעה טבע בעסקה עם אלרגן כמה תנאים. מיום השלמת העסקה ועד שאחזקתה של אלרגן במניות טבע תרד מתחת ל-5%, אלרגן לא תוכל להגדיל את שיעור האחזקה במניות טבע. כמו כן, אלרגן לא תוכל לקחת חלק בהשתלטות על החברה ולא תוכל לזמן אסיפת בעלי מניות כדי להחליף את הדירקטוריון.

מעבדות פייזר באנגליהצילום: בלומברג

בתוך כך, הודיעה אתמול טבע כי חתמה על הסכם לרישוי וגילוי תרופות עם Heptares Therapeutics, החברה־בת של Sosei Group Corporation. לפי ההסכם, טבע תקבל זכויות גלובליות בלעדיות לפיתוח, ייצור ושיווק של מולקולות קטנות, שגילתה Heptares, במטרה לקדם טיפול במיגרנה.

המולקולות הן אנטגוניסטים של פפטידים הקשורים לגן הקלציטונין (CGRP), המשתחרר בזמן התקפי מיגרנה. התקפי מיגרנה מאופיינים ברמות גבוהות של CGRP אצל החולים, וחסימת פעילותו היא מנגנון פעולה מוכח להקלה על כאבים ומניעת מיגרנות.

בשלב הראשון, טבע תשלם ל-Heptare מקדמה של 10 מיליון דולר למימון המחקר. החברות קבעו אבני דרך לאורך המחקר, הפיתוח והשיווק, שבהם יינתנו תשלומים נוספים של עד ל-400 מיליון דולר. Heptares תהיה זכאית לקבל תמלוגים ממכירת המוצרים הנובעים משיתוף הפעולה בין החברות.

בטבע, המתמקדת באחרונה בטיפולים במיגרנה, ציינו כי אין דרך לרפא מיגרנה באופן מוחלט, מאחר שהתהליכים הפיזיולוגיים של המחלה עדיין לא הובנו במלואם. מיגרנה מוגדרת כהתקפים חוזרים של כאבי ראש בעוצמה בינונית עד גבוהה. אנשים עשויים לחוש תסמינים שונים, כגון רגישות יתר לאור ולצליל, ואף ייתכן שיסבלו מבחילות והקאות. המיגרנה נפוצה בקרב יותר מ-10% מאוכלוסיית העולם, ונפוצה בקרב נשים פי־שלושה יותר מאשר בקרב גברים. בארה"ב סובלים כ-36 מיליון אנשים ממיגרה ומתסמינים הנלווים לה, וביפן - 8 מיליון.

"אנו שמחים להתחיל בשיתוף פעולה עם Heptares, שנקטה גישה תכנונית ומבנית מתקדמת לשם יצירת אנטגוניסטים חדשניים ל-CGRP, שהם בעלי פוטנציאל מבטיח לטיפול במיגרנה", אמר ד"ר מייקל היידן, נשיא מחקר ופיתוח גלובלי והמדען הראשי של טבע. "אנו מאמינים כי מולקולות קטנות, חסמים לקולטני ה-CGRP, מאפשרים הזדמנויות המשתלבות עם המוצר המבטיח שאנו מפתחים, TEV-48125, נוגדן אנטי CGRP".

בתחילת ספטמבר החלה טבע בשיווק מדבקות חד־פעמיות הנצמדות לעור שנועדו להקל על מיגרנה. לפי מחקר קליני שבדק את המדבקות, מספר החולים שהשתמשו במדבקות המכילות תרופה ודיווחו כי אינם סובלים מכאבי ראש, היה גבוה ממספר החולים שהשתמשו במדבקות ללא תרופה (18% לעומת 9%).

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker