אי.די.בי פירסמה עדכונים על הליך מכירת כלל ביטוח

מהדיווח עולה כי חברת מקרולינק, שהגישה הצעה לרכוש 55% מכלל ביטוח תמורת 2.48 מיליארד שקל (המשקף לחברה שווי של כ-4.5 מיליארד שקל), מוכנה לעדכן את התמורה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בהודעה שפירסמה אתמול אי.די.בי פיתוח, היא מסרה עדכון לגבי הליך המכירה של החברה הבת כלל ביטוח (55%) לשלוש קבוצות סיניות.

מהדיווח עולה כי חברת מקרולינק, שהגישה הצעה לרכוש 55% מכלל ביטוח תמורת 2.48 מיליארד שקל (המשקף לחברה שווי של כ–4.5 מיליארד שקל), מוכנה לעדכן את התמורה. לפי ההצעה המעודכנת, שיעור המניות שתרכוש יוכפל בהון עצמי (המיוחס לבעלי המניות) שיהיה לכלל ביטוח בסוף 2015, והוא יותאם כלפי מטה אם יהיה נמוך יותר בעת מועד השלמת העסקה. מקרולינק מיוצגת בישראל בידי עו"ד ריק מן.

אי.די.בי פיתוח גם עידכנה, כי בקבוצה שמייצג בישראל הראל לוקר חל שינוי במבנה האחזקות, כך ש–Shanghai Gongbao תחזיק ב–70% מהזכויות ההוניות בקבוצה, בעוד CDB Urban Transportation (חברה בת של תאגיד ממשלתי בסין) תחזיק ב–30%. קבוצה זו מציעה עבור 55% מכלל ביטוח 2.63 מיליארד שקל — המגלם לחברה שווי של 4.78 מיליארד שקל. בניגוד לידיעה שנכתבה אתמול בעיתון, Shanghai Gongbao עדיין בתמונה, אך נדרשה לתת הבהרות על ההון העצמי שלה.

בנוסף, אי.די.בי פיתוח עידכנה כי במטרה לקבל החלטה על ההצעה הנבחרת במחצית הראשונה של דצמבר 2015, החליט דירקטוריון החברה לקדם מו"מ עם מקרולינק ועם קבוצה הכוללת את חברת הביטוח הסינית טיינאן, יחד עם חברת JT Capital בראשות לי היפינג. קבוצה זו הציעה עבור כלל ביטוח 2.75 מיליארד שקל — מחיר המגלם לחברה שווי של כ–5 מיליארד שקל.

אי.די.בי פיתוח ביקשה ממקרולינק ומ–JT Capital להגיש בהקדם האפשרי בקשה להיתר שליטה מהממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, דורית סלינגר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker