איי אופטימה של ביו-לייט גייסה 7.2 מיליון דולר

את ההשקעה, המשקפת לחברה שווי של כ-21 מיליון דולר, הובילו שתי קרנות הון סיכון מסין ומטייוואן ■ מנכ"ל החברה: הכספים יאיצו את שיווק המערכת בשווקים הגלובליים כמו גם את תהליך קבלת אישור לשיווק בארה"ב

שלי אפלברג
שלי אפלברג

החברה הבת של ביו-לייט, איי אופטימה, גייסה משתי קרנות זרות מסין וטייואן 6 מיליון דולר בתמורה ל 29% מהמניות. כחלק מהגיוס תשקיע החברה האם ביו-לייט 1.2 מיליון דולר ותרכוש מניות מיעוט ב-325 אלף דולר, כך שלאחר הגיוס תחזיק ב-70% ממניות החברה המשווקת מערכת לייזר לניתוחי עיניים להסרת גלאוקומה ללא חדירה אל החלק הפנימי של העין.

מחלת הגלאוקומה, בה חולים כיום כ-78 מיליון חולים ברחבי העולם, מייצרת  לחץ תוך עיני הגורם נזק לעצב הראייה העלול להוביל לעיוורון מלא או חלקי והיא נחשבת לסיבה השנייה בשכיחותה בעולם לעיוורון.

סוזנה נחום זילברברג, מנכ"לית ביולייט
סוזנה נחום זילברברג, מנכ"לית ביולייטצילום: אילן בשור

חברת איי אופטימה, המנוהלת על ידי רונן קסטרו, החלה השנה מכירות ראשונות של המערכת בפרו, הונג קונג ,פולין הונגריה ורומניה. הגיוס משקף לה שווי של כ-21 מיליון דולר.

במאי השנה השקיע משקיע סיני נוסף סכום של 26 מיליון שקל בביו-לייט בתמורה ל-19% מהמניות. כיום נסחרת ביו- לייט בבורסה לפי שווי חברה של כ-92 מיליון שקל לאחר שמתחילת השנה הניבה המניה למשקיעים בה תשואה שלילית של כ-5%

סוזנה נחום זילברברג, מנכ"לית ביולייט, מסרה כי "ההסכם מהווה אישור של גורם חיצוני ובלתי תלוי לאיכות הטכנולוגיה ולפוטנציאל העיסקי של איי-אופטימה. הסכם ההשקעה הינו בעל משמעות אסטרטגית לאיי-אופטימה ולביולייט וצפוי לתרום לפעילות החדירה והמכירות של איי-אופטימה בשווקים הגלובליים וכן לתהליך רישום המוצר וקבלת אישור FDA לשיווקו בארצות הברית ומסחורו בשוק משמעותי זה". 

כחלק מהשלמת העסקה בשבועות הקרובים, איי אופטימה תפרע לביו-לייט סכום של 1 מיליון דולר הלוואה שניתנה לה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker