הנפקת Safe-T נכשלה: לא הצליחה לגייס את הסכום המינימלי

הנהלת הבורסה בת"א מנסה לקדם רישום של חברות היי-טק ישראליות, אך חברת הסייבר Safe-T, שניסתה לגייס 22 מיליון שקל, הצליחה לגייס רק כמחצית מהסכום

עמרי זרחוביץ'
ע

הנפקת חברת הסייבר Safe-T נכשלה לאחר שהחברה לא הצליחה לגייס את הסכום המינימלי אותו ביקשה לגייס. Safe-T היתה אמורה להיות חברת ההיי-טק הראשונה שנרשמת למסחר בבורסה בתל אביב בשנים האחרונות, ולפתוח את הדלת לחברות היי-טק נוספות.

הניסיון למשוך חברות היי-טק ישראליות להירשם למסחר בבורסה מהווה את אחת הסוגיות החשובות שמעסיקות את הנהלת הבורסה. הבורסה רואה בכך פתרון להתאוששות הבורסה, שסובלת בשנים האחרונות מירידה באטרקטיביות ובמחזורי המסחר. בשבוע שעבר אף קיימה הבורסה מסיבת עיתונאים עם חברת Safe-T כדי לקדם את ההנפקה, אירוע יחסית יוצא דופן.

בורסת תל אביב
בורסת תל אביבצילום: בלומברג

Safe-T רצתה לגייס 22 מיליון שקל, והסכום המינימלי עמד על 18 מיליון שקל. עם זאת, החברה הצליחה לגייס רק 8.5 מיליון שקל ממשקיעים פרטיים 4 מיליון שקל נוספים היו אמורים להגיע מהחתמים בהנפקה, אותה הובילו כלל חיתום. הגופים המוסדיים לא השתתפו בהנפקה. הגיוס היה מתוכנן להיות לפי שווי של 36 מיליון דולר ("לפני הכסף"). בתחילה תיכננה החברה לגייס לפי שווי גבוה יותר של כ-70 מיליון דולר, אך הורידה את הציפיות לאחר שביצעה פגישות עם גופים מוסדיים ומשקיעים פרטיים.

חברת הסייבר רשמה הכנסות של 134 אלף דולר בלבד במחצית הראשונה של 2015, והיא הסבירה זאת בהתמקדות בהכשרה של צוות המכירות האמריקאי של החברה. עם זאת, לפי תחזיות החברה, ההכנסות שלה יסתכמו ב-9.5 מיליון דולר בשנה הבאה 'ושיעור הרווח הגולמי יהיה 77%. ב-2017 יסתכמו הכנסות החברה ב-23 מיליון דולר, ושיעור הרווח הגולמי יעלה ל-84%.

"אני עדיין חושב שההנפקה היתה יכולה להיות משהו מרענן בשוק ההון הישראלי ולהניב תשואה נאה למשקיעים", אמר מנכ"ל החברה, שחר דניאל. "אני בדיוק בשלב שבו אני צריך להיות – תחילת מכירות. חשבתי שהמשקיעים יתמקדו באסטרטגיה של החברה, בלקוחות שלנו ובמערך שהקמנו בארה"ב", הוסיף דניאל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker