פריגו רוכשת זכויות לשיווק תרופה בארה"ב תמורת 380 מיליון דולר

התרופה שרוכשת פריגו מחברת אסטרה זנקה הבריטית ■ התרופה ניתנת עם מרשם, ומיועדת לטיפול במחלת קרוהן

עמרי זרחוביץ'

חברת הפארמה פריגו מרחיבה את פורטפוליו התרופות שלה: החברה רוכשת את הזכויות לשיווק בארה"ב של תרופת Entocort תמורת 380 מיליון דולר, מחברת אסטרה זנקה הבריטית. התרופה, שניתנת עם מרשם, מיועדת לטיפול במחלת קרוהן, מחלת מעי דלקתית.

לפי הודעת פריגו, לתרופה יש תחרות מצד התרופות הגנריות מ-2011, אך למרות זאת היא מניבה תזרים הכנסות קבוע. המכירות של התרופה בארה"ב הגיעו בתשעת החודשים הראשונים של השנה ל-89 מיליון דולר. העסקה בין שני הצדדים תיסגר לקראת סוף 2015, ופריגו צופה כי בשנה הבאה תתרום הרכישה למעלה מ-35 סנט לרווח הנקי של החברה. חודש יולי מכרה אסטרה זנקה את הזכויות לשיווק התרופה מחוץ לארה"ב לחברת illotts Pharma, שמשתייכת לקבוצת זריה.

ג'ו פאפא, מנכ"ל פריגו
ג'ו פאפא, מנכ"ל פריגוצילום: רובי לבוביץ'

"מבחינה אסטרטגית, התרופה מתאימה מאוד לפורטפוליו התרופות עם מרשם שלנו. הרכישה נותנת ערך רב לבעלי המניות שלנו", אמר יו"ר ומנכ"ל פריגו, ג'ו פאפא.

הרכישה מגיעה שבועיים לאחר שההשתלטות העוינת של מיילן על פריגו נדחתה על ידי בעלי המניות של פריגו. פריגו הודיעה באחרונה על תוכנית אסטרטגית אלטרנטיבית. החברה תבצע תוכנית רכישה עצמית של מניות בהיקף של 2 מיליארד דולר בשנתיים-שלוש הקרובות. החברה מתכננת להתחיל בתוכנית עוד השנה ולרכוש מניות בהיקף של כ-500 מיליון דולר. בנוסף, החברה מתכנן קיצוץ של 6% במצבת העובדים שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker