הלוויין אבד בחלל - המניה איבדה 36%

אובדן הלוויין עמוס 5 יעלה לחלל תקשורת 44 
מיליון דולר בשנה - כ-40% מכלל הכנסותיה ■ איגרות החוב של חלל, שלהן משועבדים תקבולי הביטוח עבור אובדן הלוויין, צנחו אתמול ב-8% ■ 
חלל מנסה להעביר לקוחות של עמוס 5 ללווייני תקשורת שכנים

הלוויין האבוד עמוס 5
הלוויין האבוד עמוס 5צילום: Andrzej Olchawa

יום שחור עבר אתמול על ניירות ערך של חברת חלל תקשורת מקבוצת יורוקום של שאול אלוביץ'. מניית החברה צנחה אתמול ב-35.5% לשווי שוק של 715 מיליון שקל, כשהיא מרכזת מחזור מסחר גבוה של כ-48 מיליון שקל.

ההתרסקות במניית חלל תקשורת באה בעקבות הדיווח של החברה שלשום בערב כי בשבת ב-6:45 בבוקר נודע לחברה כי נותק הקשר עם הלוויין עמוס 5 שבבעלותה שהיה מעל אפריקה, וכי פסקו השירותים המסופקים על ידיו ללקוחות. אין זו הפעם הראשונה שמתרחשות תקלות בלוויינים של החברה; אך הפעם לפי בכירים בתעשיית הלוויין מדובר באירוע נדיר וחריג שמתרחש בזמן שיורוקום מנסה - לאחר כישלונות קודמים - לקדם את מכירת החברה המוחזקת על ידיה בכ-64.5%, הליך שכרגע צפוי להתעכב.

הלוויין עמוס 5 מכסה את אזורי מזרח התיכון, אירופה ואפריקה. הלקוחות של לוויין עמוס 5 באים מתחומי האינטרנט, דאטה, לקוחות ממשלתיים ולקוחות טלוויזיה. עם הלקוחות הבולטים של חלל נמנים חברות כמו אר.אר.סאט, קונסאט, סהארה, אינפראסאט, אורנג' וכייבל אנד וויירלס.

האירוע הפיל גם את איגרות החוב של חלל תקשורת, שרשמו אתמול ירידות שערים של עד 8.3%, כשהירידה החדה ביותר - בשיעור של 8.27% - היתה בסדרת האג"ח י"ב בהיקף של כ-540 מיליון שקל. הנכסים והמערכות של עמוס 5 והתקבול הביטוחי משועבדים בשעבוד ראשון לטובת מחזיקי סדרה י"ב, שמחזיקים גם בשעבוד שני על נכסי עמוס 3 ועל תקבולי הביטוח שלו. ערכו של עמוס 5 בספרי חלל רשום כיום בכ-150 מיליון דולר, והכיסוי הביטוחי שלו הוא 158 מיליון דולר. עם קבלת כספי הביטוח תוכל חלל לפרוע להם בפירעון מוקדם את מלוא החוב - בהתאם לתנאי שטר הנאמנות של האג"ח.

הפירעון אמור להתבצע לפי מחיר הפארי (ערך התחייבותי מלא, כולל ריבית והצמדה) של האג"ח שהוא כיום 103.29 אגורות לאיגרת. אחרי הירידה של אתמול, שער האג"ח בסדרה זו הוא 100.4 אגורות לאיגרת.

בעלי קבוצת יורוקם, אלוביץ'צילום: אייל טואג

צבר ההזמנות של עמוס 5 נכון לתחילת יולי היה 136 מיליון דולר, והוא מתוכנן היה לפעול עד 2027. ההכנסות השנתיות של הלוויין אמורים היו להגיע לכ-44 מיליון דולר - כ-40% מסך ההכנסות של החברה (לא כולל אלה של עמוס 6) והוא היה אמור לייצר EBITDA (רווח תפעולי תזרימי לפני הוצאות מימון, מסים, פחת והפחתות) של כ-35 מיליון דולר. לפי ההערכה של ערן יעקובי, אנליסט וראש מחלקת המחקר ברוסאריו, בהמשך עמוס 5 היה אמור לייצר הכנסות של כ-50 מיליון דולר בשנה.

מרכיבים את עמוס 6

"היוון תזרימי ה-EBITDA של הלוויין מסוף חייו ועד לתחילת 2016, מייצר שווי של כ-250 מיליון דולר לפי שיעור היוון של 11%-11.5%", כותב יעקובי בסקירה שפירסם ללקוחותיו ומוסיף: "משווי זה יש להוריד הוצאות נוספות, כך שבגדול ניתן להעריך את השווי של הלוויין בכ-210-200 
מיליון דולר".

יעקובי מעריך כי חלל תקשורת תשתמש בקשריה האסטרטגיים בעולם הלוויינות, ותנסה לרכוש לוויין או משיבים בלוויינים אחרים עבור לקוחותיה באזור הכיסוי של עמוס 5, וכך להשיב בעוד כשנתיים־שלוש חלק מההכנסות והרווחים שהולכים כרגע לאיבוד. בינתיים, כאמור, ההערכות של יעקובי לגבי כך ששווייה של חלל יירד לכ-900 מיליון שקל התבדו שכן שווייה של החברה צנח לכ-715 מיליון שקל.

באחרונה הנפיקה חלל בהצלחה שתי סדרות אג"ח חדשות - י"ג וי"ד - בהיקף כולל של כמיליארד שקל. כנגד החוב משועבד לוויין עמוס 6 ומערכותיו כששווי הבטחונות גבוה מגובה החוב. כמו כן, מחזיקי האג"ח מסדרות אלה מחזיקים בשעבוד שני על התקבולים מהביטוח בגין עמוס 5.

שערי האג"ח של שתי סדרות אלה נפלו אתמול גם כן בעד כ-6.75% - נסחרות כיום לפי תשואות לפדיון של עד 6.7%.

דוד פולקצילום: יח"צ יחסי ציבור

ברבעון השני של 2016 צפוי להיות משוגר מארה"ב הלוויין עמוס 6. הלוויינים הפעילים הנוספים של חלל תקשורת הם עמוס 2, עמוס 3 ועמוס 4.

גורמים בתעשיית הלוויינים המעורים בנעשה בחלל תקשורת ציינו כי מרבית הלקוחות האפריקאים של עמוס 5, הועברו ללוויינים חליפיים בשתי היממות האחרונות. זאת, כנגד עסקות חלוקה בהכנסות בגין חוזיהם שעתידה לחתום חלל עם בעלי הלוויין החליפי.

חברת הביטוח: 
סוויס-רה משווייץ

מי שמבטח את הלוויין עמוס 5 הם חברי סינדיקט ביטוחי של לויד, כאשר מובילת הסינדיקציה היא ענקית הביטוח השווייצית סוויס־רה. במסגרת פוליסת הביטול, הלוויין מבוטח מרגע השיגור ולמשך חמש שנים, בסכום קבוע של 40 מיליון דולר. בנוסף, חודשה עבורו פוליסה שנתית לשהייה במסלול, בפברואר 2015, בסכום של 118.5 מיליון דולר. סך הכיסוי הביטוחי לפי הפוליסות הוא 158.5 מיליון דולר.

מבדיקות מקדמיות שביצעה החברה, היא מעריכה כי לסוויס-רה אין שום החרגות שיאפשרו לה לא לשלם את הסכום האמור. מקורב לחברה ציין כי החברה אפילו הורידה חלק לא מבוטל מההחרגות כאשר חידשה את ביטוח הלוויין לא מזמן, ואף נאלצה לשלם פרמיה גבוה יותר בשל כך. זאת, שכן במסגרת חידוש הביטוח בפברואר, הורחב הכיסוי הביטוחי ללוויין על ידי החלפת ההחרגה הכוללת שהתייחסה בעבר למערכת ההנעה של הלוויין, בהתייחסות למקרי כשל מסוימים בודדים במערכת ההנעה, שהעיקרי שבהם הוא כשל מלא של מערכת ההנעה. בגין כשל כזה, יש לחברה כיסוי ביטוחי בסכום של 108 מיליון דולר.

סוויס־רה עוסקת בתחומי הביטוח ומוצרי הביטוח הקשורים לשוק ההון ובכלל זה ביטוחי רכב, ביטוחי תאונות, ביטוחים הנדסיים, ביטוח ימי, ביטוח תעופה, ביטוח חיים, ביטוח אחריות מקצועית וביטוח בריאות. כמו כן החברה עוסקת בניהול השקעות. לחברה סניפים בשווייץ, ארה"ב, בריטניה, יפן והונג קונג. החברה, שנוסדה ב-1863, נסחרת בבורסת שווייץ בשווי של 35.3 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker