משרד ליפא מאיר אסף 240 משקיעים ודורש להצטרף לתיק הפירוק של רוביקון וקרן קלע

המשרד שמייצג משקיעים שהשקיעו כ-132 מיליון שקל בחברות של אמיר ברמלי, להן מונה מפרק זמני, מבקש להשאיר את פרטי המשקיעים חסוי מפני העיתונות

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

משרדו של עו"ד ליפא מאיר ביקש להצטרף לתיק הפירוק המתוקשר של רוביקון וקרן קלע - החברות הפרטיות של אמיר ברמלי שנחשד על ידי רשות ניירות ערך בהונאת משקיעים ובניית פירמידה.

המשרד טוען כי בידיו יפויי כוח מ-240 משקיעים שהשקיעו סכום כולל של כ-132 מיליון שקל בחברות להן מונה על ידי בית המשפט מפרק זמני, עו"ד ארז חבר. בבקשה אותה הגישו עורכי הדין ממשרדו, השותף אמיר ברטוב ויוסי מנדלבאום, כותבים השניים כי הם דורשים מבית המשפט להותיר את רשימת המשקיעים חסויה מפני התקשורת, וכי הם מוכנים לחשוף אותה רק לעיני בית המשפט והמפרק כך שלא תיפגע פרטיותם.

עורך הדין ליפא מאיר במשדרו בתל אביבצילום: תומר אפלבאום

בתקשורת התפרסמו ידיעות על כך שעו"ד ליפא מאיר הינו אחד מהמשקיעים בחברות של ברמלי אשר השקיע באופן פרטי מאות אלפי שקלים. כעת שותפיו טוענים בפני בית המשפט כי הם איגדו "אנשים פרטיים שבאו מכל קצוות הארץ, חלקם מבוגרים ופנסיונרים שהשקיעו את מירב כספם בחברות, המבקשים לקחת את גורלם בידם ולפחות להוות גורם בעל השפעה מכרעת על הליכי המימוש של נכסי החברות כך שהדבר ייעשה באופן שייבטיח החזר מקסימילי לנושים".

משרדו של ליפא מאיר היה מעורב בתיקי ההסדר הגדולים במשק ובהם של חברת אי.די.בי אחזקות אשר נכנסה להסדר בימים בהם שלט בה נוחי דנקנר, דלק נדל"ן בה שלט יצחק תשובה ותיק הפירוק של טאו, החברה הציבורית הכושלת של אילן בן דב.

כעת כותבים עורכי הדין של המשרד לבית המשפט כי "עסקינן בהליכי פירוק בתחילת דרכם, המרכזים היקף נשייה ופעילות לא מבוטלים, ומטבע הדברים קיימת לגביהם התעניינות תקשורתית רבה. לכן, עקב גודלה של הקבוצה המיוצגת, ייתכן שקיימים בה יחידים וחברות שבעצם חשיפת פרטיהם כנושים ומתן פומביות לכך, יהיה כדי להוות פגיעה בפרטיותם. מעבר לכך, משקיעי קרן קלע עלולים להיות חשופים למערכות שכנוע ולחצים של גורמים שונים שיש להם אינטרס לשכנעם בנוגע לדרכם ועמדתם, ויש רבים מהם שמבקשים להימנע מכך. זאת גם אחת הסיבות שהמבקשים בחרו גורם שיצג אותם ויפעל בשם ועבורם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker