מיכל אנסקי קיבלה 350 אלף שקל מרוביקון - רגע לפני פירוקה

סך ההשקעות של אנסקי בקבוצה נאמד בכ-1.6 מיליון שקל ■ בסביבתה של אנסקי טוענים כי זהו כסף שהוחזר לה לאחר שהיא עצמה העבירה לרוביקון 350 אלף שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג

תהליך הפירוק של קבוצת רוביקון וקרן קלע של אמיר ברמלי, החייבת לנושים שונים כ-296 מיליון שקל, לא מפסיק לייצר חדשות, תהיות ותמיהות. בהליך המשפטי המורכב מתבררים כל יום פרטים נוספים וחלק מהפרטים נחשפים דרך כתבות בעיתונות ובטלוויזיה. התמצאות בסבך העלילה המורכב מצריך את מי שעוקב אחריה להתמצא בין השאר בתחומים כמו מימון, משפטים, קרימינולוגיה ותקשורת המונים.

בשבוע שעבר טען המפרק הזמני של הקבוצה, עו"ד ארז חבר ממשרד עמית פולק, מטלון ושות', כי בני משפחת ברמלי קיבלו מרוביקון 29 מיליון שקל, וחובם לקבוצה עומד כעת על 16.5 מיליון שקל. עורך הדין של ברמלי טען בתגובה שזו רוביקון שחייבת כספים לברמלי.

משמאל: מיכל אנסקי ואמיר ברמלי
מיכל אנסקי ואמיר ברמליצילום: חיים הנדווקר

נראה שהעברות כספים תמוהות בקבוצת רוביקון אינן מקרה נדיר. ל-TheMarker נודע אתמול כי לפני כחודש, יום לפני שהוגש צו הפירוק נגדה שילמה רוביקון למסעדנית מיכל אנסקי 350 אלף שקל. בסביבתה של אנסקי טוענים כי זהו כסף שהוחזר לה לאחר שהיא עצמה העבירה לרוביקון 350 אלף שקל ב-11 לאוקטובר. תשלום זה יועד עבור הקבלנים בפרויקט שוק צפון שאמור היה להיפתח בשיתוף פעולה בין רוביקון לאנסקי. רוביקון, שהחלה להיתקל בקשיים מול בנק הפועלים, נזקקה לכסף באותה התקופה ואנסקי, שניסתה לקדם בכל זאת את הפרויקט, הביאה לשם כך כסף משלה.

אנסקי טוענת כי אבדו לה חסכונות רבים בהשקעות כושלות של רוביקון וקרן קלע. סך השקעותיה בקבוצת רוביקון נאמד בכ-1.6 מיליון שקל. סכום זה אינו כולל את המסעדה של אנסקי ברחוב אחד העם בתל אביב שנמצאת בפירוק ועומדת כעת למכירה.

הנאמנת של רוביקון יפעת שורצברד הגיבה על כך אתמול: "קיבלתי הוראה מצד רוביקון להעביר את הכספים ופעלתי לפי ההוראות. חשבון נאמנות מתנהל על סמך הוראות הנהנה. במקרה הזה מדובר ברוביקון".

שוורצברד מסרה אתמול לבית המשפט תגובה חריפה להאשמות הכבדות של המפרק הזמני נגדה בקשר לניהול כספי הנאמנות על ידה וגביית שכר טרחה שלא כדין. "בקשה מקוממת זו מאת המפרק הזמני, כמו גם הכותרת המכפישה שנבחרה לה וההתנהלות שקדמה לה, ראוי ולא היתה באה לפתחו של בית המשפט. המפרק הזמני", טוענת שורצברד, "מחליף כובעים כלהטוטן בקרקס. הוא טוען טענות המעמידות אותו בניגוד עניינים. ספק איזה אינטרס הוא מייצג ומהי תכלית פעולותיו. כל פעולותיו נועדו להוציא מכיסי שכר אותו הרווחתי ביושר ועמל רב, ושולם לי כדין במהלך עסקים רגיל בגין שירותים משפטיים שוטפים ומסורים שסיפקתי לרוביקון. המפרק בוחר להשתמש בטרמינולוגיה מכפישה ובטענות שאינן אמת", הדגישה.

הנאמנת מספרת כי ערב הגשת בקשת הפירוק נגד רוביקון ב-20 באוקטובר שולם לה שכר טרחה בסכום כולל של 400 אלף שקל שכנגדו הונפקה חשבונית מס כחוק. לטענתה, רוביקון עדיין חייבת לה תשלום נוסף של 660 אלף שקל. לטענתה היא הופתעה כשנודע לה על מינוי מפרק זמני לרוביקון, הן בגלל החוב אליה והן בשל השקעות שביצעו ברוביקון על ידי בני משפחתה.

לטענתה, על פי האופן שבו המפרק מממש את נכסי רוביקון דווקא הוא זה שמנסה כנראה לבצע כעת העדפת נושים. כך למשל היא טוענת שבניסיון למכור את מסעדת אתנחתא ברחוב דיזנגוף בתל אביב, הוראות החוזה היו להפקיד את כספי התמורה בחשבון הנאמנות של רוביקון, שהוא חשבון נאמנות כללי ולא נפתח לצורך עסקה זו. לשיטת הנאמנה - כל עוד המפרק כיהן רק כמפרק זמני של רוביקון הוא טען כי הכסף צריך להגיע לקופתה, אך ברגע שהוכרז כי הוא גם המפרק של מסעדת אתנחתא הוא החל לטעוון כי את הכסף צריך לחלק אך ורק בין נושי המסעדה.

בבקשה אחרת טען המפרק הזמני כי רוביקון מימנה חלק מהתמורה ששולמה עבור רכישת 4 דירות בפרויקט גני תקווה וכי על הנאמנת להעביר אליו כמיליון שקל שהתקבלו בחזרה עקב ביטול המכירה. על כך משיבה הנאמנת כי גם המפרק וגם משקיעים שקיבלו בטוחות עבור השקעתם טוענים כי הכספים שייכים להם. לכן היא לא מוכנה לבצע כל פעולה ומחכה להוראות מתאימות מבית המשפט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker