בנק הפועלים מאיים לא להופיע בפני הוועדה להגברת התחרות בבנקים

"לא נופיע בוועדת שטרום אם לא נקבל מסמכים שעליהם הסתמכה הוועדה" ■ לפי הערכות, ייתכן כי מטרת הפועלים היא לעכב את פרסום המלצות הוועדה, הנוגעות בין השאר לישראכרט - חברת כרטיסי האשראי שבבעלותו

שרון שפורר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שרון שפורר

בנק הפועלים דורש מוועדת שטרום להגברת התחרות בין הבנקים, למסור לו פרוטוקולים של דיוני הוועדה, ניירות עמדה, דו"חות ומסמכים - שעליהם הוועדה הסתמכה במהלך פעילותה. זאת, אף שהוועדה עדיין לא הגישה את מסקנותיה הסופיות.

הפועלים העביר את הדרישה לוועדת שטרום, בצירוף נייר עמדה עב כרס, שלפיו המערכת הבנקאית אינה סובלת מהיעדר תחרות.

ציון קינן מנכ"ל בנק הפועליםצילום: עופר וקנין

הבנק איים כי לא יופיע בפני הוועדה אם לא יימסרו לו כל המסמכים והחומרים שהוא דורש, אף שהבנקים עדיין לא זומנו כדי להופיע בפני הוועדה.

ככל הידוע, זו הפעם הראשונה שוועדה כלשהי להגברת התחרות במשק או לבחינת רפורמות נדרשת למסור מסמכים וחומרים לפני שסיימה עבודתה. לא ברור מה מטרתו של הבנק בדרישה זו - ועל פי הערכות של מקורב לאוצר, ייתכן כי מטרת הבנק היא לעכב את פרסום המלצות הוועדה.

דרור שטרוםצילום: ניר קידר

חברי ועדת שטרום השיבו לבנק הפועלים כי הם דוחים את דרישתו. הבנק העביר לוועדה פנייה נוספת, שבה חזר על הדרישה והתנה את הופעתו בפני הוועדה בהיענות לה.

אחת ההמלצות הצפויות של ועדת שטרום היא להפריד את חברות כרטיסי האשראי מן הבנקים.

חברת כרטיסי האשראי ישראכרט, שבשליטת בנק הפועלים, היא הגדולה והחזקה מבין שלוש חברות כרטיסי האשראי - ואחראית לרווח שנתי יציב שמוערך בכ–260 מיליון שקל. לפיכך, בנק הפועלים צפוי להיות אחד הנפגעים העיקריים מהמלצה זו.

בנק הפועלים לא הגיב לידיעה עד מועד סגירת הגיליון.

תגיות:

תגובות