טאואר נהנית מביקושים גבוהים - ורוכשת מפעל בטקסס ב-40 מיליון דולר

מקסים, בעלת המפעל כיום, תהיה מחויבת לרכוש מטאואר מוצרים ותהפוך להיות אחד הלקוחות המשמעותיים שלה ■ ההכנסות מהמפעל עשויות להגיע לכ-200 מיליון דולר

עמרי זרחוביץ'
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת טאואר מנסה לענות על הביקושים הגבוהים לייצור במפעלים שלה, והיא הודיעה על רכישה של מפעל בטקסס מחברת מקסים בכ-40 מיליון דולר. העסקה, שתתבצע באמצעות מניות רגילות של החברה, צפויה להיסגר בינואר 2016.

רכישת המפעל תתבצע בעסקת מניות, והחברה הסבירה זאת ביחסים הפיננסים שלה עם הבנקים. בשנים האחרונות ביצעה החברה כמה עסקות באמצעות מניות, בהם רכישת ג'אז האמריקאית, שבנוסף גם כלל חוב של אג"ח להמרה, וכן עסקה עם פנסוניק. כמו כן, החברה ביצעה המרה למניות של חוב לבנקים.

ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר
ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר

מקסים היא גם לקוחה של טאואר, ושתי החברות חתמו גם על הסכם אספקה ארוך טווח לפיו מקסים מחויבת לרכוש מוצרים ממתקן הייצור בהיקפים משמעותיים. מקסים צפויה להפוך להיות אחד הלקוחות הגדולים ביותר של החברה.

הרכישה תגדיל את כושר הייצור של טאואר בכ-28 אלף פרוסות בחודש ופוטנציאל ההכנסות השנתי ממנו הוא 200 מיליון דולר. מתקן הייצור יתמוך בפלטפורמות אנלוגיות מתקדמות בגיאומטריות של עד 130 ננומטר וניתן יהיה לייצר בו גם מוצרים אחרים תוך שימוש בטכנולוגיות האנלוגיות של טאואר. החברה מתכננת להכשיר לייצור במתקן זה את טכנולוגיות הליבה שלה, כדי לענות על הביקושים של לקוחותיה. 500 עובדי הייצור של מקסים, שכוללים מהנדסים וצוותים תומכי ייצור, ימשיכו לעבוד במפעל תחת בעלותה של טאואר.

טאואר קיבלה בעבר החלטה שלא להקים מפעלים חדשים, ולנסות לרכוש מפעלים מחברות שנכנסו לקשיים או שמחליטות לייעל את עסקיהן. כך היה גם בעסקה עם פנסוניק שבמסגרתה קיבלה טאואר 51% משלושה מפעלים של פנסוניק בתמורה ל-8 מיליון דולר במניות. פנסוניק השתמשה רק בכ-50% מיכולת הייצור של המפעל והוצאות התפעול של המפעלים הביאו אותה להגיע להסכם עם טאואר, שמאפשר לה להגדיל את ההכנסות.

ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר, אמר על העסקה עם מקסים: "במהלך השנים פיתחנו הערכה רבה ליכולות הטכנולוגיות, לחזון העסקי ולתרבות התאגידית של מקסים, ומעל לכל, בנינו מערכת יחסים חזקה של אמון וכבוד הדדיים. מתקן הייצור בטקס יאפשר לנו לחזק עוד יותר את יחסי העבודה עם מקסים, במודל עסקי שבו שני הצדדים זוכים, ויקנה לטאואר יכולת ייצור מוגברת בתמיכת הצוותים הטכניים והתפעוליים המנוסים והאיכותיים שלה".

טאואר דיווחה בשבוע את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי, בו הציגה תוצאות טובות. הכנסות החברה ברבעון השלישי הסתכמו ב-244 מיליון דולר, גידול של 8% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2014. מניית החברה הדואלית עולה עכשיו בתל אביב ב-3%. הצמיחה האורגנית של החברה, בניכוי המיזם עם פנסוניק, גבוהה יותר והגיעה ל-23% לעומת הרבעון המקביל ב-2014.

טאואר רשמה גם שיפור מרשים ברווחיות. הרווח הנקי החשבונאי (GAAP) הסתכם ב-14 מיליון דולר או 18 סנט למניה, לעומת הפסד של 19 מיליון דולר או 37 סנט ברבעון המקביל ב-2014. הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) זינק ב-86% והסתכם ב-58 מיליון דולר או 74 סנט למניה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker