החוב של משפחת ברמלי לרוביקון ולקרן קלע נחשף: כ-16.5 מיליון שקל

אמיר ברמלי ואשתו הסכימו לתת תצהיר שיפרט את נכסיהם הפרטיים ■ אמו של ברמלי מסרבת לחשוף את נכסיה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

בשעה שהחברות הפרטיות של אמיר ברמלי קרן קלע ורוביקון חייבות כ-296 מיליון שקל לנושים השונים, החוב של משפחת ברמלי לרוביקון עומד על כ-16.5 מיליון שקל - כך עולה מהבקשה שהגיש היום (ד') עו"ד ארז חבר, שותף במשרד עמית פולק מטלון, המפרק הזמני של רוביקון וקרן קלע, לבית המשפט - לקבלת צו האוסר על המשפחה לבצע כל דיספוזיציה בנכסיהם האישיים, כמו גם לדרוש כי יגלו בתצהיר את כל נכסיהם.

השופט, איתן אורנשטיין, נתן צו המורה לברמלי ולאשתו לגלות את נכסיהם בתצהיר, ואסר עליהם לבצע כל דיספוזיציה (חלוקה) בנכסיהם. לאמו של ברמלי ניתן צו האוסר עליה לבצע דיספוזיציה בנכסיה.

אמיר ברמלי, בבית המשפט המחוזי בתל אביבצילום: עופר וקנין

חובות העתק של החברות שבפירוק והפערים הכספיים - כ-200 מיליון שקל בין שווי הנכסים לכספים שגויסו - גרמו למפרק לפנות כעת לבית המשפט בבקשה שתבצע מעין "הרמת מסך" - ותוכיח לכלל המעורבים בתיק האם ברמלי השתמש בנכסי החברות והמשקיעים לצרכיו הפרטיים.

מהבקשה עולה כי אשתו של ברמלי, דניאל קלמס, וברמלי הסכימו לתת את התצהיר בו יתגלה באיזה נכסי נדל"ן הם מחזיקים - מזומן, מניות, אג"ח, כלי רכב ורכוש יקר אחר או זכויות לקבל כספים - כאשר אמו של ברמלי, אנט ברמלי, מסרבת לכך.

המפרק הסביר כי אם הדבר לא ייחשב מבחינתם כהודעה בעבירה או בחוב, ברמלי ורעייתו מסכימים לצווים המבוקשים. על פי הבקשה, החוב של ברמלי לרוביקון עומד על 5.5 מיליון שקל. החוב של אשתו עומד על 9.25 מיליון שקל והחוב של אימו עומד על 1.74 מיליון שקל. בבקשה מסביר המפרק כי מדובר בסכומים ראשוניים בלבד - והסכום הכולל של החוב ייקבע בהמשך לביצוע הבדיקות.

למרות שהמפרק הזמני דרש שיהיה צו איסור פרסום על הבקשה, השופט קבע "לא ראיתי טעם בהטלת צו איסור פרסום בהינתן שבין היתר, היום ניתנה על ידי לבקשת אחד מהנושים סעדים דומים ומבלי שניתן צו איסור פרסום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker