חברת הסייבר Safe-T מתכננת להנפיק בתל אביב בשבוע הבא: "אנחנו רוצים לבנות חברה גדולה"

החברה תיכננה לגייס לפי שווי של 70 מיליון דולר, אך תגייס לפי שווי הנמוך בכמחצית ■ היקף הגיוס: 22 מיליון שקל ■ המנכ"ל שחר דניאל: "בעבר הפסדנו עסקות לחברות ציבוריות, ואנחנו חושבים שהנפקה בתל אביב תוכיח את עצמה"

עמרי זרחוביץ'

בורסה תל אביב מנסה לעודד חברות טכנולוגיה להיסחר בה, ועתה מגיעה הסנונית הראשונה. חברת אבטחת המידע Safe-T מתכננת לגייס בשבוע הבא 22 מיליון שקל לפי שווי של 36 מיליון דולר ("לפני הכסף"). החברה תיכננה לגייס לפי שווי גבוה יותר של כ–70 מיליון דולר. הנפקת המניות כוללת אופציות לתקופת מימוש של שנה, שאם ימומשו, יוזרם לקופת החברה סכום נוסף של 26 מיליון שקל.

ההחלטה להירשם למסחר בתל אביב אינה שכיחה, במיוחד לא בשלב שבו החברה נמצאת כעת. "אנחנו חושבים שלהיות חברה ציבורית יתרום לנו. בעבר הפסדנו עסקות לחברות ציבוריות, גם חברות קטנות. הלקוחות אוהבים לראות שהם עובדים עם חברה מסודרת", אמר מנכ"ל החברה, שחר דניאל. "בנוסף, אנחנו רוצים להיות חברה גדולה, ולא מתכננים למכור את החברה. המסלול של חברה ציבורית, שמאפשר גם עצמאות ניהולית, יכול לאפשר לנו להגיע לכך. אנחנו מאמינים שההנפקה בתל אביב תוכיח את עצמה. בשלב הבא אנחנו מתכננים גם ללכת להנפקה בנאסד"ק", הוסיף דניאל.

הכסף שגייסה Safe-T מתוכנן להספיק לפעילותה בשנתיים וחצי הקרובות, והיא מתכננת גם לעבור לרווחיות לקראת תחילת 2018. אחד מבעלי המניות הגדולים בחברה הוא אמיר מיזהר, שייסד את החברה ב–2013, לאחר שפיתח את הטכנולוגיה שלה במשך כמה שנים. מיזהר מחזיק ב–58% מהמניות (לאחר ההנפקה הוא יחזיק ב–44%). קיבוץ סאסא מחזיק ב–38% (כ–30% לאחר ההנפקה). המפעל של הקיבוץ, פלסן, היה אחד הלקוחות של החברה, ולאחר שהתרשם לטובה ממנה החליט להשקיע בה כ–5 מיליון דולר. מי שמובילה את ההנפקה היא כלל חיתום.

הכנסות Safe-T במחצית הראשונה של השנה הסתכמו ב–134 אלף דולר בלבד, ודניאל מסביר כי הם התמקדו בהכשרה של צוות המכירות האמריקאי. לפי תחזיות החברה, ההכנסות שלה יסתכמו ב–9.5 מיליון דולר בשנה הבאה, ושיעור הרווח הגולמי יהיה 77%. ב–2017 יסתכמו הכנסות החברה ב–23 מיליון דולר, ושיעור הרווח הגולמי יעלה ל–84%.

החברה פועלת בעיקר בישראל ובארה"ב, שבה היא פועלת באמצעות חברה בת. באחרונה זכתה החברה בפרויקט של יחידת ממשל זמין במשרד ראש הממשלה בהיקף של 2.2 מיליון שקל לתקופה של שלוש שנים.

לחברה יש שני קווי מוצרים. מוצר ה–Safe-T box מתחבר לכל מקורות המידע שמחוברים למערכות הארגון, ומאבטח את המידע שעובר בין ארגונים לבין העובדים בתוך הארגון. התוכנה מאפשרת העלאה והורדה מאובטחת של מידע מהענן. השוק הכולל של החברה הוא 4.2 מיליארד דולר, והוא כולל כמה תחומים, שבכל אחד מהם מתחרים אחרים, ובהם חברות סייבר ארק ועדאלום הישראליות.

המוצר השני של החברה הוא RSAccess, והמטרה שלו היא להגן מפני פרצות שקיימות במערכות ההגנה ההיקפית על הארגון (פיירוול).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker