מטומי רוכשת חברת פרסום וידיאו אמריקאית ב-25 מיליון דולר

מנכ"ל מטומי, עופר דרוקר: המערכות של אופטימטיק משלימות את היכולות שלנו, והיא גם יכולה לתרום להתרחבות החברה בארה"ב ■ ההכנסות השנתיות של שתי החברות ב-2015 צפויות להיות מעל 315 מיליון דולר

עמרי זרחוביץ'
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת טכנולוגיות הפרסום מטומי רוכשת את חברת Optimatic (אופטימטיק), חברת פרסום וידאו, תמורת כ-25 מיליון דולר לפחות, ועוד תשלומים שנתיים שמבוססים על תוצאות החברה.

אופטימטיק, שיושבת בניו יורק, מאפשרת למפרסמים לנהל את הפרסום הדיגיטלי באופן פרוגרמטי, כלומר באמצעות אלגוריתמים, והיא נותנת גם לקנייני מדיה יכולות לניהול וידיאו. החברה תמשיך לפעול כחברה בת עצמאית, עם ההנהלה הנוכחית שלה. המערכת של אופטימטיק מאפשרת לאתרי אינטרנט למקסם את ההכנסות שלהם מפרסום בוידיאו, באתרים רגילים ובאתרי מובייל. באמצעות הפלטפורמה של אופטימטיק מנוהלים 10 מיליארד פרסומות וידיאו בחודש, ביותר מ-1,000 אתרים.

עופר דרוקר
עופר דרוקר צילום: אייל טואג

לפי מטומי, ההכנסות המאוחדות של שתי החברות ב-2015 על בסיס פרופורמה יעלו על 315 מיליון דולר (מבוסס על דו"חות כספיים בלתי מבוקרים).

עופר דרוקר, מנכ"ל ומייסדי מטומי, אמר כי "בתחום של פרסום מבוסס ביצועים בתחום הפרוגרמטי הביקוש של מפרסמים למובייל ו-וידיאו צומח במהירות. הרכישה של אופטימטיק מגדילה את היקף הפעילות הפרוגרמטית במטומי לכ-70%. אנו צופים כי בשנים הבאות הוידיאו יהווה חלק משמעותי בהכנסות, שמקורן יהיה מפרסום במובייל".

לדברי דרוקר, למעלה מ-50% מהכנסות החברה מגיעות מארה"ב, ואופטימטיק, שמחוברת לאתרי תוכן בארה"ב, יכולה לתרום למטומי בתחום הזה. דרוקר עבר באחרונה לארה"ב כדי להיות יותר קרוב ללקוחות. כיום יש למטומי 100 עובדים בצפון אמריקה, מתוכם 60 בניו יורק. 40 עובדים נוספים יצטרפו מרכישת אופטימטיק.

דרוקר הוסיף כי "המערכות של אופטימטיק משלימות זו את זה. לא היה לנו יכולות לניהול וידיאו, ופיתוח של מערכת כזו יכול לקחת זמן רב. החברה ביצעה בשנים האחרונות כ-15 רכישות ואנו מיומנים בביצוע אינטגרציות". מטומי רכשה בשנה האחרונה שתי חברות: MobFox, חברה אירופית המספקת פלטפורמת פרסום למובייל, שנרכשה תמורת 17.6 מיליון דולר; Avenlo, חברה המתמחה בשיווק באמצעות דוא"ל ומודעות מותאמות ללקוח (ad targeting) מבוססי דאטה. מטומי רכשה את Avenlo תמורת 18 מיליון דולר.

קבוצת מטומי מספקת פתרונות שיווק הכוללים הצגת מודעות, פרסום בוידיאו, רשתות חברתיות, ובמובייל, שיווק באמצעות דואר אלקטרוני, אופטימיזציה של מנועי חיפוש, ועוד. החברה הונפקה בבורסה בלונדון ביולי 2014 לפי שווי של 347 מיליון דולר. מחיר המניה בהנפקה היה 227 פני, אך כיום הוא עומד על 104 פני – ירידה של 54%. "בשנה האחרונה השוק לא היה טוב, אבל אנחנו מאמינים שנעמוד בציפיות, וזה הישג מרשים לעומת מה שקורה בשוק. מה שתרם לנו זה הגיוון של המוצרים שלנו", אמר דרוקר.

במחצית הראשונה של 2015 רשמה החברה הכנסות של 125 מיליון דולר, ירידה של 3.2% לעומת התקופה המקבילה. ההכנסות הן בסיס פרופורמה, כלומר כוללות את ההכנסות של חברות שרכשה מטומי, ומדמה מצב שהן היו בבעלותה כבר במחצית הראשונה של 2014. הרווח הנקי של מטומי במחצית הראשונה של השנה הסתכמו ב-4.5 מיליון דולר, ירידה של 15% לעומת התקופה המקבילה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker