סקירת מסחר

הבורסה ננעלה בעליות; מדד התקשורת קפץ ב-3.7%

ת"א 25 עלה ב-1.8% ■ מדדי התל בונד התחזקו ובשוק האג"ח הממשלתיות נרשמה מגמה מעורבת ■ מנקיינד צנחה ב-6.5%

שלי אפלברג
שלי אפלברג

הבורסה בתל אביב ננעלה בעליות חדות לאחר ששבוע המסחר בבורסות בעולם נפתח בתגובה מתונה למתקפת הטרור בפריז. בבורסות אירופה מתנהל המסחר בעליות שערים.

ת"א 25 עלה ב-1.8% וננעל 1,545 נקודות; ת"א 100 התחזק ב-1.8% ונסגר על 1,340 נקודות; מדד הבנקים  טיפס ב-0.7%; מדד נדל"ן 15 עולה ב-1.2%. מדד הביטוח מטפס ב-0.9%. המניה הבולטת במדד היא הראל שמתחזקת ב-1.2%. מניית בזק קפצה ב-3.7% והובילה את מדד ת"א תקשורת לעלייה של 3.7%; מדד הביומד התחזק ב-1.2%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.1 מיליארד שקל.

מניות נוספות שבלטו במסחר: מניית מנקדיינד, שנכנסה רק אתמול למדד ת"א 100, ירדה ב-6.5%. פריגו וטבע עלו ב-2% ו-3% בהתאמה.

מדדי התל בונד עלו ב-0.10%-0.11%. באיגרות החוב הממשלתיות נרשמה מגמה מעורבת. איגרת חוב ממשלתית שקלית מסוג שחר ל-10 שנים ירדה ב-0.04% והתשואה עליה עלתה ל-2.10%. איגרת חוב ממשלתית צמודת מדד מסוג גליל נחלשה ב-0.13% והתשואה עליה עלתה ל-0.67%. אג"ח ממשלתית צמודה ל-30 שנה התחזקה ב-0.32% והתשואה עליה ירדה ל-1.56%.

מדד המחירים לצרכן לחודש אוקטובר עלה ב-0.1%,  כך הודיעה אתמול הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. מתחילת השנה ירד המדד ב-0.5%.

מניות במרכז

אלקטרה מוצרי צריכה פירסמה כי ברבעון השלישי של 2015 הכנסותיה צמחו ב-4.7% ל-767 מיליון שקל והרווח התפעולי טיפס ל-32.5 מיליון שקל.

מניית חברת פרוטליקס מזנקת בכ-5% על רקע הידיעה כי החברה קיבלה מה-FDA אישור להתקדם לשלב III של ניסוי לטיפול במחלת הפאברי. החברה דנה עם ה-FDA בהצעה לתוכנית הניסוי לאישור של PRX-102 לטיפול במחלה. פרוטליקס, שמפתחת חלבונים תרופתיים שמיוצרים בהנדסה גנטית של תאי צמח, הציגה לפני כחודש את התוצאות החיוביות של שלב II.

מיטב דש הפך להיות בעל עניין המחזיק ב 7% ממניות חברת אליום מדיקלהחברה עידכנה את המשקיעים כי גייסה כ-12 מיליון שקל.אסף אלפרוביץ, מנכ"ל קבוצת אליום הסביר על רקע הגיוס : "בחודשים האחרונים גייסנו 33.3 מיליון שקלים מבעלי מניות קיימים, משקיעים מוסדיים מובילים ומשקיעים פרטיים. היקף הגיוסים מחזק באופן משמעותי את חוסנה של החברה ומעיד על אמון המשקיעים בפוטנציאל העסקי ובמימוש התוכנית האסטרטגית של החברה. קופת המזומנים מאפשרת לנו להמשיך בקידום שיווק המוצרים הקיימים לרבות חתימה על הסכמים נוספים בטריטוריות חדשות. כמו כן, בכוונתנו להמשיך ולחתור לחבירה לשותף אסטרטגי עם פריסה גלובלית עבור חברת גרדיה אשר קיבלה לאחרונה את אישור ה- FDA לשיווק המוצר שלה בארה"ב."

חברת איברפוטש, החברה הבת של כיל  בספרד, חתמה בסוף השבוע על הסכם עם ממשלת קטלוניה בו הממשלה הקטלונית מכירה בחשיבות האסטרטגית של כיל כמשקיע ואשר תפתח את משאבי הטבע של קטלוניה עד 2065. 

רגע לפני אישורו הסופי של מתווה הגז, רווחיהן של דלק קידוחים  ואבנר  – השותפויות של קבוצת דלק  שבשליטת יצחק תשובה – זינקו ברבעון השלישי בכ-66% ל-76 מיליון דולר. הרווח מתחילת השנה הסתכם בכ-185 מיליון דולר - קפיצה של 90% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2014. הגידול ברווח נבע בעיקר מעלייה בהכנסות ממכירת גז טבעי ממאגר "תמר" ומירידה חדה בהוצאות המימון.

אנרג'יקס פירסמה את תוצאותיה לרבעון השלישי לשנת 2015. הכנסות החברה ממכירת חשמל (כולל חלקה בשותפויות ובנאות חובב) ברבעון הסתכמו בכ-16.6 מיליון שקל לעומת כ-3.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי ברבעון הסתכם ב-2.7 מיליון שקל לעומת רווח אפסי ברבעון המקביל אשתקד.

חברת הנדל"ן ישרס, הפועלת בתחומי נדל"ן מניב ובנייה למגורים בישראל, תנסה להשלים עד סוף החודש הנפקת מניות בשיעור של 5% לפחות. זאת במטרה להגדיל את אחזקות הציבור בחברה לשיעור של 20% לפחות - המינימום הנדרש כדי להיכנס למדדי ת"א 100 ות"א נדל"ן 15.

האנליסטים שמסקרים את בנק הפועלים פירסמו אתמול המלצות חיוביות בעקבות התוצאות הכספיות של הפועלים לרבעון השלישי של 2015.

בנק דיסקונט נמצא בישורת האחרונה של השלמת עסקת מניות למיזוגה של כלל פיננסים חיתום לתוך דיסקונט חיתום והנפקות הנמצאת כיום בבעלותה המלאה של דיסקונט שוקי הון (דש"ה), זרוע השקעות ריאליות ובנקאות להשקעות שבבעלות דיסקונט. כלל פיננסים חיתום מנוהלת על ידי טל רובינשטיין, ונמצאת בשליטת צחי סולטן, מהשחקנים הוותיקים והבולטים בענף החיתום בשני העשורים האחרונים.

גיל דטנר, אנליסט המדיה של לאומי שוקי הון, עידכן היום את מחיר היעד שלו למניית פרטנר  מ-16 שקל ל-22 שקל. לדבריו "פרטי העסקה לרכישת גולן טלקום על ידי סלקום מהווים ראיה לכך שהסביבה התחרותית בשוק הסלולר משתנה. הקונסולידציה הייתה בלתי נמנעת, אך הדאגה הייתה מהדרך - שצפויה להיות ארוכה וכואבת (עבור השחקניות הוותיקות). ההתפתחויות האחרונות מצביעות כי תהליך ההתכנסות יהיה מוקדם מהצפוי, כך שהמרחק לעליות מחירים התקצר משמעותית".

ת"א 25
ת"א 100
מדד הבנקים
ת"א נדל"ן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker