אופנהיימר ממליצים על מניות פריגו ומיילן: "נמצאות במקום טוב יותר"

בבנק ההשקעות אופנהיימר סבורים כי בעלי המניות של פריגו ייהנו מתוכנית הצפת הערך עליו הכריזה החברה, ואילו מניית מיילן תתאושש לאחר שהידרדרה להיסחר במכפילי שפל

עמרי זרחוביץ'

"מיילן ופריגו נמצאות במקום טוב יותר, מאשר היו יכולות להיות אם היתה מתקבלת הצעת הרכש"  כך סבור ניר חצב, אנליסט בבנק ההשקעות אופנהיימר ישראל, יומיים לאחר שרכישת פריגו על ידי מיילן ירדה מהפרק. מיילן, שהיתה צריכה להשיג הסכמה של לפחות 50% מבעלי המניות של פריגו להצעת הרכש, הצליחה להשיג 40% בלבד.

מיילן הציעה לבעלי המניות 75 דולר ו-2.3 מניות של החברה תמורת מניה אחת של פריגו. לפי מחירי המניות של שתי החברות ביום חמישי בערב, שיקפה הצעת מיילן מחיר הגבוה ב-18 דולר ממחיר מניית פריגו.

ניר חצב
ניר חצב, אנליסט באופנהיימר ישראל

"לדעתנו, עסקת מיילן-פריגו היתה צפויה להיות עסקה עם ערך לא גבוה ועם הרבה מאוד סיכונים, וכראייה, נזכיר כי גם לפי הנהלת מיילן התרומה החיובית לרווח למניה צפויה היתה להגיע רק בשנה הרביעית להשלמתה", כתבו באופנהיימר. הרווח למניה היה אמור להגיע מחיסכון של 800 מיליון דולר, שלפי מיילן, היה נובע מסינרגיה של פעילות שתי החברות. עם זאת, בפריגו סברו כי יהיה מאוד קשה להגיע לחיסכון כזה, והוא עלול לפגוע בחברה.

מניית פריגו ירדה ב-7% ביום שישי, בעקבות כשלון הצעת הרכש, ובאופנהיימר סבורים כי היא אטרקטיבית להשקעה ברמות המחירים הנוכחיות: "מאז הגשת ההצעה של מיילן באפריל ועד יום שישי האחרון התכווצה הפרמיה של מניית פריגו ביחס לתת סקטור הפארמה ב-S&P 500 בכ-460 נקודות בסיס, והיא עומדת כעת על כ-170 נקודות בסיס בלבד. פריגו נמצאת כעת ללא ה'משקולת' של הצעת הרכש של מיילן מעליה, ובעלי המניות שלה צפויים ליהנות מתוכנית הצפת הערך עליה הודיעה עם פרסום הדו"חות הכספיים, שהיו לא רעים כשלעצמם", כתב חצב.

פריגו הכריזה כי תבצע רכישת מניות עצמית של החברה – 500 מיליון דולר עד סוף השנה, ו-2 מיליארד דולר בתוך שנתיים-שלוש. פריגו גם תקטין את מספר עובדי החברה ב-800 – 6% מכוח העבודה של החברה, והיא החלה בצעדים למכור את עסקי הויטמינים המינרלים ותוספי המזון של החברה שסבלו בשנים האחרונות מירידה חדה ברווחיות.

תגובת המשקיעים לגבי מיילן היתה הפוכה, והמניה זינקה ב-12%. "תגובת השוק לימדה על חוסר ההתלהבות של המשקיעים מהעסקה, והעלתה שוב את השאלה מדוע מיילן כל כך התעקשה על ביצועה", כתבו באופנהיימר, שם מעריכים כי מניית מיילן עשויה להמשיך להתאושש בתקופה הקרובה. "החשש מעסקת פריגו הביא את מניית מיילן למכפילי שפל מבחינתה – מכפיל רווח חד ספרתי על התחזית ל-2016 – שלדעתנו אינו ראוי לחברה מבחינה פונדמנטלית". באופנהיימר ציינו כי החברה צפויה להציג צמיחה דו-ספרתית בהכנסות וברווחים השנה וב-2016. הם מעריכים גם כי מיילן לא תמתין זמן רב לפני שתפעל לביצוע רכישה אחרת.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker