הושלמה העסקה: איי.די.איי ביטוח רכשה 50% מבית פסגות בכ-200 מיליון שקל

החברה הודיעה היום כי כלל התנאים המתלים לעסקה התקיימו ■ הנכסים נרכשו מאפריקה נכסים, מקבוצת אפריקה ישראל של לב לבייב, ומשורה של משקיעים פרטיים

ערן אזרן

איי.די.איי ביטוח, שבשליטת ביטוח ישיר של משפחת שנידמן, השלימה רכישה של 50% מהזכויות ב"בית פסגות" שברחוב רוטשילד בתל אביב ו-50% מהזכויות בחניון. החברה הודיעה היום (א') כי כלל התנאים המתלים לעסקה התקיימו. הנכסים נרכשו מאפריקה נכסים, מקבוצת אפריקה ישראל של לב לבייב, ומשורה של משקיעים פרטיים בתמורה לכ-200 מיליון שקל.

עבור איי.די.איי ביטוח, המנוהלת על ידי רביב צולר, זוהי השקעה ישירה ראשונה בנדל"ן. ההשקעה, שנעשתה על ידי כספי הנוסטרו (כלומר ההון העצמי שמנוהל בחברת הביטוח), נועדה לגוון את תיק ההשקעות בתקופה של ריביות נמוכות. בכך פונה איי.די.איי בדרכן של חברות ביטוח אחרות שמשקיעות בשנים האחרונות בנדל"ן מניב בהיקפי ענק, במטרה ליצור עוגן מניב משמעותי.

מוקי שנידמן
מוקי שנידמןצילום: ניר קידר

מי שתחזיק בבניין לצד איי.די.איי היא קרן ריט 1, מנוהלת על ידי שמואל סייד. במסגרת העסקה, שכבר נדמה היה בעבר שלא תצא אל הפועל, ריט 1 ניצלה את זכות הסירוב שהיתה לה, והגדילה את אחזקתה בבניין ל–50% באמצעות רכישה של כ–8% נוספים מידי אפריקה נכסים תמורת 37 מיליון שקל.

בית פסגות כולל 28 קומות ומושכר ל-45 שוכרים. השוכר המרכזי בבניין הוא בית ההשקעות פסגות, המנוהל בידי חגי בדש, בהסכם שכירות שמסתיים ב-2024. שיעור התפוסה בנכס הוא כמעט 100%. בריט 1 צפו כי ההכנסות התפעוליות נטו מהנכס צפויות לשקף תשואה שנתית של כ- 7.3%. באיי.די.איי ביטוח ציינו כי התזרים התפעולי השנתי הממוצע מהנכס יעמוד על כ-14.5 מיליון שקל (50%).

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker