קבוצת XLMedia צופה כי תסגור את 2015 עם רווח תפעולי של 27.5 מיליון דולר

הנתונים מצביעים על גידול של 73% בהכנסות ו-62% ברווח התפעולי EBITDA מתואם ■ מנכ"ל החברה אורי ויס: "העלייה של 52% במחיר המניה לא משקפת את מלוא הפונציאל"

שלי אפלברג
שלי אפלברג

שווי חברת XLMedia עלה ב-52% מאז הונפקה החברה בבורסת לונדון במארס 2014, ובחברה המספקת שירותי שיווק דיגיטליים צופים כי עד סוף השנה תציג למשקיעים גידול של 73% בהכנסות שיסתכמו סביב 88 מיליון דולר וגידול של 62% ברווח התפעולי EBITDA מתואם שיסתכם ב-27.5 מיליון דולר.

החברה אשר הונפקה בבורסה המשנית בלונדון לפי שווי מניה של 49 פני ושווי חברה של 92 מיליון ליש"ט, נסחרת כעת בבורסה לפי שווי מניה של 72 פני ושווי חברה של 140 מיליון ליש"ט.

החברה ניצלה את הפלטפורמה הציבורית להרחבת העסק וביצעה בחודשים האחרונים שתי רכישות משמעותיות. הראשונה התבצעה ביולי, אז רכשה הקבוצה, הנשלטת על ידי צביקה בארינבוים, 54% ממניות חברת המדיה לרשת האינטרנט והמובייל מרמר מדיה, לפי שווי של 14 מיליון דולר.

אורי ויס, מנכ"ל XLMedia
אורי ויס, מנכ"ל XLMedia

הרכישה השנייה בתמורה ל-19 מיליון דולר, היתה של חברה המתמחה בפרסום חברתי במובייל (EDM (ExciteAd Digital Marketing מרמת גן - פרסום המיועד למשיכת לקוחות לאפליקציות משחקים חברתיים.

משיחה עם אורי ויס, מנכ"ל קבוצת XLMedia עולה כי האסטרטגיה של החברה הצליחה. "אם ביום ההנפקה, 100% מהכנסותינו היו מאתרי ההימורים, כיום למרות שאפיק זה ממשיך לצמוח הוא מהווה רק 60% מההכנסות, כאשר המשחקים החברתיים ואתרי הספורט הוירטואלי, החלו להיות אפיק הכנסה משמעותי עבורנו".

עוד מציין ויס כי החברה הצליחה לפזר באופן יותר נכון את פעילותה ברחבי העולם. "ביום ההנפקה סקנידינביה הוותה כ-80% מהכנסותינו, כיום סקנדינביה מהווה רק 45% מההכנסות כאשר בארה"ב עלינו ל-25% ואנגליה מהווה קרוב ל-10% מההכנסות. החברה צומחת בכל האפיקים ומתרחבת בכל המדינות. מבחינת פיזור לקוחות, הלקוח הכי גדול שלנו מהווה 11% מהכנסות והלקוחות הבודדים לא מהווים יותר מ-5% כשהם למעשה מהווים 80% מהכנסות החברה".

מבחינתו של ויס העלייה במחיר החברה עדיין לא משקפת את מלוא הפוטנציאל. "אנחנו מושפעים לרעה מחברות ישראליות מתחרות בשוק אשר גם הנפיקו באנגליה ומהסנטימנט השלילי בשוק לגביהם".

עוד חושף ויס כי הקבוצה לא שבעה מרכישות. "כל חברה אשר יודעת לבצע פרסום מבוסס תוצאות מיועדת לרכישה, אך אני לא חוזה כי רכישות נוספות יבוצעו עד סוף השנה הנוכחית".

XLMedia עוסקת בהפניית תנועת משתמשים מערוצי שיווק שונים אל לקוחות הקבוצה. המערכת אוספת תנועת משתמשים על ידי פרסום והצבת מודעות או הפעלת אתרי תוכן, ומפנה את אותם משתמשים אל אתרי הלקוחות.

אורי ויס, מנכ"ל קבוצת XLMedia הסביר כי למרות שתי הרכישות האחרונות, החלק הארי של הצמיחה הוא אורגני. עוד הוא ציין כי "מחלקת קידום האתרים – אשר אחראית על קידום האתרים בבעלותנו, ומהווה כ-39% מההכנסות, מייצרת את שולי הרווח הכי גדולים".

כיום מחזיקה XLMedia בבעלות מלאה כ-2,000 אתרים ב-18 שפות. באתרים מבצעים השוואות להימורי ספורט, חדשות על פוקר, אסטרטגיות לקזינו ועוד. החברה הצליחה כבר לחלק דיווידנדים בסכום מצטבר של כ-15 מיליון דולר מאז ההנפקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker