פרוכטר: אשכנע את בעלי המניות למכור את איזיצ'יפ

מלאנוקס ואיזיצ'יפ הודיעו ביום חמישי כי הן דוחות את מועד סיום ההצבעה על העסקה, ואיזיצ'יפ תנסה להשיג הצעה גבוהה יותר ■ פרוכטר: המשקיעים יבינו שיש פה חברות רציניות שמתנהלות בצורה רצינית

עמרי זרחוביץ'
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מיזוג איזיצ'יפ־מלאנוקס נמצא בסכנה, לאחר שביום חמישי נדחתה ההצבעה על מכירת איזיצ'יפ למלאנוקס תמורת 811 מיליון דולר. מלאנוקס ביקשה לדחות את ההצבעה כמה שעות לפני המועד האחרון שבו ניתן להצביע, מכיוון שלא היתה בטוחה שהעסקה אכן תעבור ברוב הדרוש - 75% מבעלי המניות של איזיצ'יפ שמשתתפים בהצבעה. באיזיצ'יפ לא הסכימו להתייחס לאחוז התומכים בעסקה, אך לפי הערכות בשוק ההון, שיעור התמיכה היה גבולי.

איזיצ'יפ קיבלה ארכה ממלאנוקס של לפחות 30 יום שבהם תצא ל–Go-Shop, תהליך שבו מחפשת החברה רוכש, שייתן הצעה גבוהה יותר מזו של מלאנוקס. "לפני שהודענו על העסקה עם מלאנוקס חיפשנו רוכש באופן דיסקרטי ומצומצם כי לא רצינו להזיק לחברה, אבל כיום זה כבר מידע ציבורי ואנחנו מתכוונים לצאת למהלך רחב ולפנות לעוד גופים", אמר מייסד ומנכ"ל איזיצ'יפ, אלי פרוכטר, ל–TheMarker. מלאנוקס גם ויתרה לאיזיצ'יפ על דמי ביטול בסך 30 מיליון דולר, שהיתה צריכה לקבל במקרה שאיזיצ'יפ היתה מוצאת רוכש אחר.

אלי פרוכטר, מנכ"ל איזיצ'יפ
אלי פרוכטר, מנכ"ל איזיצ'יפצילום: חגי פריד

פרוכטר ציין כי בתקופה שעברה מאז שנחתם ההסכם עם מלאנוקס, לא קיבלה החברה הצעה אלטרנטיבית לרכישה, אך היה אסור לה ליזום פניות לגופים, אלא רק להגיב לפנייה. בכך משיב פרוכטר גם לטענה שהעלתה המתנגדת העיקרית למיזוג עם מלאנוקס, קרן הגידור ריג'ינג קפיטל, כי קיבלה פנייה מרוכש אופציונלי, אך לא השיבה לה.

רייג'ינג קפיטל טוענת כי איזיצ'יפ לא חיפשה רוכש באופן רציני גם לפני שהודיעה על המיזוג עם מלאנוקס, וכי זו "עסקה בין חברים". "הקרן מנסה לשכנע באמצעות טענות לא נכונות. למשל, הם אומרים שאני רוצה למכור את החברה כי המניות שלי לא נזילות, דבר שהוא כלל לא נכון. הרי לא יעלה על הדעת שמישהו יידע יותר טוב מאתנו – מייסד החברה, ההנהלה והדירקטוריון - מה טוב לחברה. זה שהקרן מחזיקה בכמעט 7% ממניות החברה לא הופך את חבריה למומחים, מה גם שהם מחזיקים במניות רק כמה חודשים", אמר פרוכטר.

מתנגדים נוספים שיכול להיות שהשפיעו על ההצבעה הם קבוצת משקיעים פרטיים שהגיעו להשקיע בחברה בעקבות המלצה של ג'ורג' גילדר, מעין גורו השקעות בתחום הטכנולוגיה. בין המשקיעים האלו יש קבוצה של מתנגדים שמוביל אותה אדם בשם ריק ניטון. לא ברור בכמה מניות מחזיקים המתנגדים, אך יש שמעריכים כי יש מדובר במספר מניות שמספיק כדי להשפיע לשלילה על ההצבעה.

לגבי הסיכויים לשכנע את המתנגדים למיזוג, אמר פרוכטר כי הוא בטוח שהוא יצליח לעשות זאת: "אנשים ישתכנעו שאין פה בזאר טורקי, והם יבינו שיש פה חברות רציניות שמתנהלות בצורה רצינית. כמעט 100% מהאנשים שדיברתי איתם – הצלחתי לשכנע אותם. אני אעשה את זה באופן יותר אינטנסיבי ואני בטוח שאצליח".

מנכ"ל מלאנוקס איל וולדמן (מימין) ומנכ"ל איזיצ'יפ אלי פרוכטרצילום: תומר אפלבאום

"דיברתי עם אחד מהמשקיעים הפרטיים שהתנגדו לעסקה. השיחה התחילה בזה שהוא קילל אותי ואת ישראל וכל מה שקשור למדינה - הוא אמר שאנחנו רמאים ושאני ואיל ולדמן (מייסד ומנכ"ל מלאנוקס – ע"ז) חברים ובישלנו עסקה. אז שאלתי אותו, 'למה אתה חושב שעשיתי את זה, אני הרי בעל המניות הפרטי הכי גדול (פרוכטר מחזיק בכ–2% ממניות החברה), אז אני פוגע גם בעצמי'. לאחר שהסברתי לו במשך חצי שעה על כל הסיכונים, הוא לא הפסיק להודות לי שהסברתי לו, והפך את דעתו", סיפר פרוכטר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker