עסקת איזיצ'יפ-מלאנוקס בסכנה: המיזוג נדחה ברגע האחרון

בעלי מניות של איזיצ'יפ התנגדו לעסקה, ומלאנוקס נתנה לה ארכה כדי להשיג הצעה טובה יותר ■ ההכרעה היתה אמורה להתקבל היום, אך נדחתה ב-30 יום לפחות

עמרי זרחוביץ'

לאחר הביקורת הרבה שקיבלה איזיצ'יפ על השווי לפיו נמכרת החברה, מלאנוקס הודיעה היום כי היא מבקשת לדחות את סיום ההצבעה על קיום העסקה. גורם בשוק ההון העריך כי ההצבעה היתה מאוד גבולית, והחברות החליטו לא לקחת סיכון.

בעלי המניות של איזיצ'יפ היו אמורים להצביע על אישור העסקה עד היום ב-17:00, אך קיום העסקה עורר התנגדות בקרב בעלי המניות של איזיצ'יפ, ולכן מלאנוקס איפשרה לאיזיצ'יפ לקבל ארכה של חודש נוסף, שבו תוכל לקבל הצעות נוספות. למלאנוקס תהיה האפשרות להשוות כל הצעה. במקרה שהעסקה בין שתי החברות לא תצא לפועל, איזיצ'יפ תשלם למלאנוקס 30 מיליון דולר.

העסקה אמורה היתה להתבצע לפי שווי של 811 מיליון דולר לאיזיצ'יפ, ובמחיר של 25.5 דולר למניה - פרמיה של 16% ביחס למחיר המניה של איזיצ'יפ ביום הודעת המיזוג. כדי לאשר את העסקה היו צריכים לתמוך בה למעלה מ-75% מבעלי המניות של איזיצ'יפ שמשתתפים בהצבעה. עם זאת, קרן הגידור רייג'ינג קפיטל, שמחזיקה בכ-6.7% ממניות החברה, הובילה את ההתנגדות לעסקה בטענה כי לא מוצה התהליך למציאת אלטרנטיבה טובה יותר. לטענת הקרן, בשווי שהציעה מלאנוקס, עדיף לה להישאר חברה עצמאית.

איזיצ'יפ טענה בשבועות האחרונים כי ביצעה תהליך מקיף להשגת רוכש אחר, שיגיש הצעה גבוהה יותר. במסמכים שהגישו לבורסה ציינו באיזיצ'יפ כי פנו ל-8 חברות בתחום הסמי-קונדקטור, אך אף אחת מהן לא המשיכה עם החברה למשא ומתן רציני. בקרן הגידור טענו כי העסקה היא "עסקה בין חברים", בגלל התיאור של מנכ"ל איזיצ'יפ, אלי פרוכטר, ומנכ"ל מלאנוקס, איל וולדמן, כי סגרו את העסקה במסעדה מזרחית ביוקנעם. פרוכטר אף אמר באחד הראיונות לתקשורת כי ידע בעבר כי יום יבוא ושתי החברות יתמזגו.

בנוסף, בקרן הגידור סבורים כי למעבד החדש של איזיצ'יפ - NFS - יש פוטנציאל גבוה, שלא בא לידי ביטוי במכירת החברה בשווי של 811 מיליון דולר. בתגובה לכך הגיבו באיזיצ'יפ כי המתנגדים לעסקה לא משקללים את הסיכונים בחדירה לשוק חדש, עם מוצר ולקוחות חדשים.

 איל ולדמן (מימין) ואלי פרוכטר מודיעים על המיזוג בין מלאנוקס לאיזיצ'יפ
איל ולדמן (מימין) ואלי פרוכטר מודיעים על המיזוג בין מלאנוקס לאיזיצ'יפ צילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker