מריל לינץ' הורידה המלצה - וסייבר ארק איבדה 10%

הכנסות סייבר ארק ברבעון השלישי זינקו ב-43% לעומת הרבעון המקביל ב-2014 והסתכמו ב-40 מיליון דולר; תחזית האנליסטים היתה להכנסות של 37 מיליון דולר

עמרי זרחוביץ'
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת אבטחת המידע הישראלית, סייבר ארק, הציגה צמיחה מרשימה בהכנסות ברבעון השלישי של 2015 - כך עולה מהדו"חות הכספיים שפירסמה החברה בסוף השבוע שעבר. כהרגלה מאז ההנפקה בנאסד"ק לפני כשנה, השאירה החברה את תחזיות האנליסטים מאחור. עם זאת, בבנק ההשקעות מריל לינץ' הורידו אתמול את מחיר היעד למניית החברה מ-80 דולר ל-48 דולר ונתנו המלצה של "תשואת שוק".

הסקירה של בנק ההשקעות גררה צניחה של 10% במחיר המניה בעת המסחר, שהיתווספה לירידה של 9% בשווי החברה מאז פרסום הדו"חות. לפני המסחר אתמול הגיע מחיר המניה ל–44.8 דולר, ושווי החברה הגיע ל–1.4 מיליארד דולר, לאחר שכבר הגיע ביוני לכ-2 מיליארד דולר.

הנפקת סייבר ארק בנאסד"ק

הכנסות סייבר ארק ברבעון השלישי זינקו ב-43% לעומת הרבעון המקביל ב-2014 והסתכמו ב-40 מיליון דולר; תחזית האנליסטים היתה להכנסות של 37 מיליון דולר. האנליסטים של מריל לינץ' ציינו לטובה את הנהלת החברה ופעילותה והוסיפו כי אינם רואים חולשה בביצועי החברה. עם זאת, הביעו האנליסטים חשש מפני הרווחיות בעתיד.

אמנם בניגוד לחברות צמיחה נוספות, סייבר ארק מציגה רווחיות נאה, אבל במריל לינץ' מציינים כי שיעור הרווחיות הצפוי לרבעון הרביעי נמוך. האנליסטים כתבו בהמלצתם כי החלטתם מושפעת גם מחולשה בשוק שאותה הם מכנים "תשישות", כפי שעולה מדו"חות של חברות כמו FireEye.

הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) הסתכם ב-9.2 מיליון דולר או 26 סנט למניה - פי־שניים מתחזית האנליסטים. החברה העלתה תחזיות לרבעון הרביעי וצופה כי הכנסותיה יגיעו ל-44-43 מיליון דולר - גידול של כ-48% לעומת הרבעון המקביל ב-2014. עוד צופים בחברה כי הרווח הנקי למניה יהיה בטווח של 20-18 סנט למניה. במריל לינץ ציינו כי מחיר היעד שקבעו משקף מכפיל של 28 ביחס לתזרים המזומנים של החברה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker