צפו |

שולחן מגע, פעולות ללא נייר והדמיות וירטואליות: כך נראה הבנק הדיגטלי הראשון בת"א

בנק הפועלים השיק היום את הסניף הדיגיטלי הראשון בפינת שדרות נורדאו ואבן גבירול ■ הסניף משמש למעשה כחלון ראווה של הבנק לאפליקציות ולשירותים דיגטליים חדשים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

כחלק מההיערכות להתמודדות עם השינויים הטכנולוגיים המתרחשים בעולם, בנק הפועלים השיק היום בת"א את סניף הבנק הדיגיטלי הראשון בת"א, בפינת שדרות נורדאו ואבן גבירול.

למרות השם המטעה הכוונה היא לסניף פיזי בו בנקאים מספקים שירותים ללקוחות, אם כי ללא שימוש בניירת אלא באמצעות מסכי מגע משוכללים. הסניף החדש משמש כ"חלון ראווה", או מרכז מבקרים של הבנק לאפליקציות ולשירותים דיגטליים חדשים אחרים שהבנק משיק. בנוסף, הוא מספק הצצה לאופן בו ייראה סניף הבנק העתידי לפי החזון של הפועלים.

הסניף הדיגיטלי של בנק הפועלים

הסניף הדיגיטלי לא נועד לבטל את הצורך בסניף בנק, אלא להתאים את השירותים הבנקאיים ללקוחות שמרבים לעשות שימוש במכשירים ניידים. חלק ניכר משטח הסניף החדש מוקדש להצגת האפליקציות שהבנק מציע ללקוחותיו, במטרה להרחיב את השימוש בהן. בתקופה הקרובה הבנק מתכנן גם להשיק חנות אפליקציות שמרכזת את המוצרים שלו בתחום.

חווית הביקור בסניף הדיגיטלי אמורה להיות שונה מזו שבסניפים המסורתיים: לקוח יתאם פגישה בסניף, למשל לצורך קבלת ייעוץ פנסיוני או ביצוע פעולות שמצריכות מעורבות של בנקאי. עם הגעת הלקוח לסניף, הבנקאים מקבלים באופן אוטומטי התרעה לשעונים חכמים על כך שהלקוח הגיע והוא מגיע אליו מצויד בטאבלט שממנו ניתנים השירותים.

עוד תוספת חדשה בסניף הדיגיטלי היא בנקומט שמשיכת המזומנים בו נעשית באמצעות הסמארטפון, ולא כפי שמקובל כיום באמצעות כרטיס אשראי וקוד. באופן זה הלקוח יכול גם לבחור את השטרות אותם ימשוך (למשל, שני שטרות של 50 שקל ושלושה שטרות של 200 שקל). בהמשך יותקנו בנקומטים כאלה בסניפים נוספים של הבנק.

הסניף הדיגיטלי הראשון של בנק הפועליםצילום: דוברות בנק הפועלים

במהלך החודש הבא מתכנן הפועלים לפתוח שני סניפים נוספים בגרנד קניון בחיפה ובקניון עופר ברחובות – שני הקניונים הנמצאים בשליטת חברת הנדל"ן מליסרון של ליאורה עופר.

בנק הפועלים, המנוהל ע"י ציון קינן, מציין כי מחקר שערך מעלה כי במערכת הבנקאית הישראלית יש למעלה ממיליון לקוחות המנהלים את עיקר פעילותם באמצעים דיגיטליים – וכי מספר זה צפוי כמעט להכפיל את עצמו עד שנת 2020.

הסניפים הדיגיטליים יציעו את אותו מגוון שירותים רחב שקיים בכל הסניפים הרגילים. זאת, תוך יישום עקרונות של paperless ו-cashless, כלומר הפחתה מרבית של הפעילות בנייר ובמזומן. תעריפון השירותים הבנקאיים בסניפים הדיגיטליים יהיה זהה לזה הקיים בסניפים הרגילים ושעות הפעילות במהלך ימי השבוע יהיו מ-9:30 עד 20:30.

בעקבות השקת הסניף הדיגיטלי אמר קינן; "הוותיקים שבינינו זוכרים עדיין את הזמן שבו כל מגע עם הבנק חייב ביקור בסניף. צעירים יתקשו להאמין בכך, אבל עד אמצע שנות ה-70', גם הפעולה הפשוטה של משיכת מזומנים מחשבון עו"ש חייבה ביקור בסניף וכמובן עמידה בתור. פיתוח הערוצים הישירים – המחשב, הבנקט, הטאבלט, הסמארטפון, ובקרוב מאוד – המוצרים ה"לבישים" (wearables) – גרם לתופעה מעניינת: מספר המגעים של הלקוח עם הבנק שלו גדל משמעותית, בעוד שמספר הביקורים בסניף פחת מאוד.

"גם הלקוח עצמו השתנה בזכות הטכנולוגיה. הלקוח הישראלי, יש לציין, הוא מתוחכם ומוטה טכנולוגיה: ל-62% מהישראלים יש סמארטפונים, הרבה יותר מאשר לאמריקאים (57%), או ליפאנים (46%). מדד הצרכנות של 'גוגל' אומר כי כיום יש בממוצע לכל ישראלי 2.7 מכשירים דיגיטליים "חכמים", ותוך שנים מעטות יעלה המספר לחמישה: סמארטפון, מחשב, טאבלט, מוצר "לביש", IoT וטלוויזיה חכמה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker