אחרי 25 שנה: פישמן וילדיו יוצאים מדירקטוריון כלכלית ירושלים

במקום משפחת פישמן ורונית אבן ימונו לדירקטוריון החברה אברהם ביגר, פרופ' אריה גנץ, שמשון הראל ומירי כץ שהיתה עד לפני כחצי שנה דירקטורית בבנק לאומי

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6

לאחר יותר מ-25 שנה כיו"ר כלכלית ירושלים, אליעזר פישמן נאלץ לפנות את מקומו בדירקטוריון חברת הנדל"ן. היום (ב') בערב המנהלים המיוחדים של בנק לאומי - עורכי הדין איל רוזובסקי ורונן מטרי, הגיעו להסכמות עם עורכי הדין של פישמן - שלום גולדבלט ויריב גינדס, על כך שפישמן יפנה את מקומו בדירקטוריון כלכלית וכן שני ילדיו אייל פישמן וענת מניפז וכן רונית אבן מנהלת בכירה בקבוצת פישמן.

במקומו של פישמן ימונו 4 דירקטורים מטעם בנק לאומי: אברהם ביגר (לשעבר מנכ"ל חברת מכתשים אגן ושופרסל), פרופ' אריה גנץ,שמשון הראל מבעלי חברת הנדל"ן אמריקה ישראל ומירי כץ שהיתה עד לפני כחצי שנה דירקטורית בבנק לאומי.

אליעזר פישמןצילום: דודו בכר

המהלכים הללו קורים כיוון ש-4 חברות פרטיות של פישמן חייבות ללאומי כ-2.04 מיליארד שקל ואינן מסוגלות לעמוד בהתחייבות הללו.

לאומי בהתחלה ביקש למנות רק מנהלים מיוחדים בכדי שיטפלו במכירה של כ-39.7% מצמניות כלכלית המשועבדות לבנק ואולם אחרי שכלכלית בצעה בשבוע שעבר הנפקת מניות בהיקף של כ-200 מיליון שקל בהנחה של כ-16% על מחיר המניה בבורסה - מהלך שדילל את בעלי המניות הקיימים בכ-31% ובהם את לאומי לכ-28%.

בינתיים קבוצת פישמן תמשיך להחזיק בכ-47% מכלכלית כך שהדבר לא יהווה שינוי שליטה בחברה. דירקטוריון כלכלית כעת יצטרך להחליט מי מ-4 דירקטורים מטעם לאומי ייבחר ליו"ר החברה. נבחנה גם מועמדותו של אריה מינטקביץ לדירקטוריון כלכלית אך היא נפסלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker