"מיילן צפויה לרשום גידול משמעותי במכירות מוצר הדגל שלה"

RBC: מספר המרשמים לזריקה Epipen קפץ ב-70% בשבוע שהסתיים ב-30 באוקטובר

יורם גביזון

פחות משבוע לפני ההכרעה בגורל הצעת הרכש שפירסמה לכל מניותיה של חברת פריגו נראה שחברת מיילן צפויה להציג צמיחה משמעותית במכירות המוצר המוביל שלה Epipen. מדובר בזריקה לטיפול חירום בחסימת דרכי הנשימה כתוצאה מתגובה אלרגית - למשל לעקיצת דבורה.

על פי נתוני סוכנות המחקר הרפואי IMS שמצוטטים על ידי האנליסט רנדל סטניקי מ-RBC מספר המרשמים לזריקה Epipen קפץ בשבוע שעבר שהסתיים ב-30 באוקטובר ל-100 אלף בהשוואה ל-59 אלף לשבוע בממוצע בארבעת השבועות שקדמו לו, כלומר גידול של 70%.

הת'ר ברש, מנכ"לית מיילן
הת'ר ברש, מנכ"לית מיילןצילום: בלומברג

הגורם העיקרי לצמיחה החזקה היתה ההחלטה של חברת סנופי ב־29 באוקטובר להפסיק את השיווק של המוצר המתחרה AUVI Q בגלל בעיית איכות. מספר המרשמים ל AUVI Q נפל בשבוע שהסתיים ב-30 באוקטובר ב־42% ל-4,337.

סטניקי מעריך שהנתונים מצביעים על נטישה המונית של מוצרים מתחרים לטובת Epipen שאחראי על פי הערכות ל-20% מהרווח הנקי של חברת מיילן. סטניקי מעריך שההשפעה של שבוע זה, שבו באה לידי ביטוי חלקי בלבד הפסקת השיווק ע"י סנופי, על הכנסותיה של מיילן, היא תוספת מכירות של 16.5 מיליון דולר. המכירות של Epipen הסתכמו על פי הערכות ב-1.1 מיליארד דולר ב-12 החודשים האחרונים.

חדשה חיובית נוספת מבחינתה של מיילן היא הודעתה של טבע כחלק מפרסום הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי של 2015 שלהערכתה תדרוש ממנה רשות התרופות והמזון האמריקאית (FDA) פרטים נוספים בנוגע לגרסה הגנרית שהיא מפתחת ל-Epipen ועל כן אינה צופה שתשיק את הגרסה הגנרית שלה לפני המחצית השנייה של 2016. זאת לעומת הערכה קודמת שלפיה טבע תשיק את המוצר כבר במחצית השנייה של 2015.

רוברט קורי יו"ר מיילן אמר ביום חמישי האחרון במפגש עם התקשורת בבורסה בתל אביב שהלערכתו סנופי לא תחזיר את המוצר AUVI Q לשוק וטבע לא תשיק גרסה גנרית למוצר הדגל של מיילן ב-2016.

יו"ר מיילן רוברט קורי
יו"ר מיילן רוברט קוריצילום: בלומברג

קורי אף העריך שאם טבע לא תקבל מה-FDA מעמד של מוצר זהה לחלוטין למקור (AB Rated) לא תשיק את המוצר בכלל, משום שתידרש לשווק אותו באמצעות שותף שיהפוך את השיווק לבלתי כדאי.

מיילן הגישה הצעה לרכישת כל מניותיה של חברת פריגו תמורת 75 דולר במזומן והקצאה של 2.3 מניות מיילן לכל מניית פריגו. ההצעה משקפת נכון לעכשיו פרמיה של 10% למניית פריגו ושווי חברה של 26.1 מיליארד דולר לפריגו. המועד האחרון לקבלת ההצעה הוא ביום שישי הקרוב. ההצעה תתקבל רק אם מיילן תיענה בחיוב על ידי 50.1% לפחות מבעלי מניותיה של פריגו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker