מניית ורוניס מזנקת ב-12% לאחר שרשמה הפסד נמוך מהצפוי

ורוניס רשמה זינוק של 22% בהכנסות ברבעון השלישי ל-31 מיליון דולר; ההפסד הנקי המתואם למניה עמד על 10 סנט

עמרי זרחוביץ'

חברת האבטחה ורוניס רשמה זינוק של 22% בהכנסות ברבעון השלישי, והן הסתכמו בכ-31.2 מיליון דולר. תחזיות האנליסטים היו להכנסות של 30.5 מיליון דולר. מניית החברה מזנקת ב-12% בנאסד"ק.

החברה עדיין רושמת הפסדים וברבעון השלישי הסתכם ההפסד התפעולי החשבונאי (GAAP) ב-4.5 מיליון דולר, לעומת הפסד של 5.1 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. ההפסד התפעולי המתואם (Non-GAAP) ירד מ-3.9 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2014 ל-2.2 מיליון דולר ברבעון השלישי השנה. ההפסד הנקי המתואם נחתך בחצי והסתכם ב-2.5 מיליון דולר או 10 סנט למניה. האנליסטים צפו כי ההפסד יהיה גבוה יותר ויעמוד על 17 סנט.

חברת וורוניס סיסטמס בנסד"ק
חברת וורוניס סיסטמס בנסד"קצילום: Zef Nikolla / NASDAQ OMX

הכנסות החברה מארה"ב מהוות כ-57% מכלל ההכנסות, והן הסתכמו ב-17.7 מיליון דולר. עם זאת, ההכנסות מארה"ב צמחו ב-17%, בעוד שההכנסות שמקורן באירופה ובמזרח התיכון צמחו בשיעור חד יותר – 29% והן הסתכמו ב-11 מיליון דולר. שאר ההכנסות מגיעות ממדינות אחרות בעולם.

ורוניס הוקמה ב-2006 על ידי יקי פייטלסון, מנכ"ל החברה, ואוהד קורקוס, סמנכ"ל הטכנולוגיות. החברה פיתחה מערכת לניהול וניטור גישה לקבצי מידע ארגוניים. לצד ניהול הרשאות תוך ארגוניות, אמונה המערכת, בין השאר, על מניעת דליפות מידע, הן כתוצאה מפעולות של עובדי החברה, והן כתוצאה מהשתלטות מרחוק על חשבונות ארגוניים.

החברה הונפקה בנאסד"ק במארס 2014 לפי שווי של 524 מיליון דולר, אבל שוויה לפני תחילת המסחר היום עמד על 385 מיליון דולר. הירידה בשווי החברה נבע מאכזבה של המשקיעים מביצועי החברה, שגם חתכה במאי את תחזיותיה השנתיות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker