ביוליין קופצת ב-15% לאחר שפירסמה תוצאות חיוביות בתרופה לטיפול בסרטן הדם

מניית ביוליין קופצת במסחר בנאסד"ק במחזור של 1.5 מיליון דולר - שגדול פי 5 מהמסחר היומי הממוצע ■ ביוליין תציג את תוצאות הניסוי לטיפול במחלת הלוקמיה הלואידית החריפה בכנס השנתי של האיגוד האמריקאי להומטולוגיה, שיתקיים בדצמבר באורלנדו

יורם גביזון

מניית ביוליין קופצת במסחר בנאסד"ק ב־15%, במחזור של 1.5 מיליון דולר - שגדול פי 5 מהמסחר היומי הממוצע. הקפיצה התרחשה לאחר שהחברה הודיעה על תוצאות חיוביות בחלקו הראשון של הניסוי הקליני בשלב השני של BL 8040 במחלת לוקמיה לואידית חריפה (AML). ביוליין תציג את התוצאות בכנס השנתי של האיגוד האמריקאי להומטולוגיה שיתקיים בתחילת דצמבר 2015 באורלנדו, פלורידה.

תוצאות הניסוי הראו ש-BL 8040, כטיפול עצמאי או בשילוב עם התרופה הכימותרפית  Ara-C בטוח וסביל בכל המינונים שנבדקו, עד וכולל המינון הגבוה ביותר - 1.5 מיליגרם/ק"ג, ללא תופעות לוואי משמעותיות. חולים שנכללו בחלק זה של הניסוי הינם חולים שמאחוריהם מספר מחזורי טיפולים קודמים או שלא הגיבו לטיפול ראשוני.

ניסוי רפואי, יד אוחזת בדגימה
אילוסטרציה: חוקר בודק דוגמיתצילום: Bloomberg

ביוליין מציינת שלטיפול ב-BL-8040 היתה השפעה משולשת על התאים הסרטניים. ראשית, שני ימי טיפול ב-BL 8040 בלבד גרם לניוד של פי 40 בממוצע של תאים סרטניים ממח העצם למחזור הדם, ובכך מגביר למעשה את רגישות תאים אלה לכימותרפית ה-Ara-C ולשיפור יעילותה. שנית, BL-8040 הראה השפעה ישירה ומשמעותית על הרס תאי הסרטן במח העצם וזאת לאחר שני ימי טיפול בלעדי. השפעה שלישית שנצפתה היא ש-BL-8040  גרם להתמיינות של תאי הסרטן במח העצם. התמיינות זו הובילה לירידה חציונית של 58% במספר תאי הסרטן במח העצם, יחד עם גידול של פי שלושה במספר תאי הדם הלבנים הצעירים, כפי שעלה בביופסיית מח עצם שנערכה ביום השלישי של מחזור הטיפול לפני הטיפול בכימותרפיה Ara C, ובהשוואה לביופסיה שבוציעה בתחילת הניסוי והטיפול.

לוקמיה מיאלואידית חריפה (AML) היא סרטן דם ומח העצם שהוא הצורה הנפוצה ביותר של לוקמיה חריפה במבוגרים. על פי נתוני איגוד הסרטן בארה"ב, 19 אלף מקרים חדשים של AML אובחנו ב־2014, כאשר הגיל החציוני של המאובחנים הוא 67. הטיפולים העיקריים בחולי AML כוללים שילוב של תרופות כימותרפיות הניתנות באופן סיסטמי. תקופת ההישרדות החציונית של חולים המטופלים בשילוב תרופות כימותרפיות בטיפול הראשוני הינה פחות משנתיים, עם תקופת הישרדות קצרה יותר עבור חולים מעל גיל 60 ועבור חולים בעלי סטיות גנטיות או כרומוזומליות מסוימות. שיעור ההישרדות של חמש השנים עבור AML עומד על בין 10%-40%, בשל חזרות נשנות של המחלה או התפתחות מחלה עמידה לטיפול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker