פוצצה ההצבעה בוועדת הכספים על הרפורמה בפנסיה

ח״כ מיקי רוזנטל השתמש בטיעון "נושא חדש" על מנת לדחות את ההצבעה על הרפורמה בפנסיה, שהיא חלק מחוק הסדרים

אסא ששון
צבי זרחיה
שתפו בפייסבוק

ח״כ מיקי רוזנטל (מחנה ציוני) פוצץ את הדיון בוועדת הכספים של הכנסת - שנועדה לאשר את הרפורמה בפנסיה.

היום (ה') התכנסו בוועדת הכספים חברי הכנסת, נשיא לשכת סוכני הביטוח אריה אברמוביץ, יו"ר פורום ההסדרים הפנסיונים עקביא קליימן, הממונה על הביטוח דורית סלינגר וכמובן הלוביסיטים - על מנת לאשר את הרפורמה בפנסיה. זאת לאחר שאמש הגיעו ההסתדרות, האוצר, לשכת סוכני הביטוח והתאחדות התעשיינים להסכם על מבנה הרפורמה.

מיקי רוזנטל צילום: אורן נחשון

עוד לפני פתיחת הדיון נצפו יובל ארנון וח״כ אורן חזן מסתודדים, כאשר ארנון מביע את מורת רוחו מההסכם שרק שלשום הסכימו עליו ולאחר שאברמוביץ הפיץ פרסום על הניצחון הגדול של סוכני הביטוח בשינוי הרפרומה.

עם פתיחת הדיון הביעו מרבית חברי הכנסת מהאופוזיציה את מורת רוחם על חוק ההסדרים ובעיקר על היעדר הדיון בתקציב הביטחון. חלקם אף התיחסו לרכישת גולן טלקום על ידי סלקום כאשר רוזנטל אמר: "יש לנו ראש ממשלה שעובד אצל הטייקונים, אלוביץ, עופר ועכשיו במקום גולן טלקום יהיה לנו גולן סלקום".

הממונה על שוק ההון והביטוח, דורית סלינגר
הממונה על שוק ההון והביטוח, דורית סלינגר צילום: אמיל סלמן

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), ניסה להשיב את סדר היום שלשמו התכנסו - והוא ההצבעה על הפשרה ברפורמה הפנסיונית שהושגה ונחתמה אמש.

גפני ציין כי "אני חשבתי לפצל את החלק הפנסיוני מחוק ההסדרים אבל שר האוצר אמר שחשוב לו להעביר את הכל. ולכן אנחנו נקיים דיון על השינויים לפני ההצבעה".

כשהיועצת המשפטית של משרד האוצר החלה להקריא את סעיפי חוק רפורמת הפנסיה, שאל רוזנטל את היועצת המשפטית של ועדת הכספים האם מדובר בנושא חדש. כאשר הובהר לו כי אכן כך - הוא השתמש בסעיף החוק שמאפשר לחבר ועדת הכספים לדרוש דיון בנושא חדש בוועדת הכנסת - ופוצץ את הדיון.

הקואליציה מנסה לכנס את ועדת הכנסת על מנת שתדחה את טענות האופוזיציה. לאחר שוועדת הכנסת תדחה את הטענות, יוחזר הנושא אל ועדת הכספים שמקיימת היום דיון מרתוני עד לשעות המאוחרות של הלילה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker