מודיס צפויה להוריד את דירוג האג"ח של טבע בדרגה אחת בעקבות רכישת אלרגן

מודי'ס ציינה עם זאת שלפי שעה לא תוריד את הדירוג עד שתהיה בטוחה שהעסקה לרכישת אלרגן גנריקה ב-40 מיליארד דולר תושלם כמתוכנן

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

סוכנות הדירוג מודי'ס הודיעה אמש שהיא צפויה להוריד את הדירוג של איגרות החוב הלא מובטחות של חברת טבע בדרגה אחת ל Baa2 כתוצאה מהחוב הנוסף שטבע מתכוונת לקחת על עצמה כדי לממן את רכישתה של חברת אלרגן גנריקה תמורת 40.5 מיליארד דולר ולמימון רכישתה של החברה המקסיקאית Rimsa תמורת 2.3 מיליארד דולר. מודי'ס ציינה עם זאת שלפי שעה לא תוריד את הדירוג עד שתהיה בטוחה שהעסקה לרכישת אלרגן גנריקה תושלם כמתוכנן.

השלמת שתי העסקות צפויה ברבעון הראשון של 2016. ההורדה הנוכחית באה לאחר שמוד'יס כבר הורידה את דירוג האשראי של טבע מ A3 ל Baa1 והעמידה את הדירוג לבחינה עם תחזית שלילית בעקבות ההודעה על הרכישה המוכננת של אלרגן גנריקה. מודי'ס מסבירה שהורדת הדירוג הצפויה משקפת את הערכתה של הסוכנות, שמבוססת על דבריו של אייל דשא המנהל הפיננסי של טבע בשיחת הוועידה האחרונה, לפיה טבע תממן את רכישת אלרגן גנריקה בהנפקת מניות ב-6.75 מיליארד דולר לאלרגן, בהנפקת מניות בכורה ניתנות להמרה מנדטורית ב-7 מיליארד דולר ובהנפקת איגרות חוב ובהלוואות בנקאיות ב-27 מיליארד דולר.

הורדת הדירוג בדרגה אחת ולא יותר, מבוססת על ההנחה שמניות הבכורה שתנפיק טבע ייחשבו כהון למרות שהם משלמים דיווידנד גבוה ומצטבר של עד 8.5% אם כי טבע אינה צפויה לשלם יותר מ-6.5% לשנה שהוא מחיר השוק הנוכחי.

הורדת הדירוג לא צפויה להשפיע על החוב הקיים של טבע משום שאין התניה שקושרת בין רמת הדירוג לשיעור הריבית המשולמת. אולם, היא צפויה להביא לעליה של 0.25% לשנה בריבית על אגרות החוב שתנפיק טבע לצורך מימון רכישת אלרגן גנריקה בהיקף צפוי של 22 מיליארד דולר וב-0.1% על ההלוואות הבנקאיות שיממנו את העסקה בהיקף של 5 מיליארד דולר.

יחד עם זאת, הורדת הדירוג והעליה הנגזרת בריבית נצפו על ידי טבע ונכללו בתחזית שסיפקה לשוק ההון לפיה מימון מרכיב החוב בעסקת אלרגן יגיע ל-3.7%-.4% לשנה. הפחתת הדירוג לרמה הנוכחית תאפשר לטבע להגדיל את החוב הפיננסי נטו של החברה בכמה מיליארדי דולרים נוספים מבלי לספוג הורדת דירוג נוספות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker