רפי ביסקר פורש מתפקיד יו"ר שופרסל ונכסים ובניין לאחר 12 שנים

ביסקר יפרוש במועד שייקבע בתיאום בינו לבין אדוארדו אלשטיין בעל השליטה בחברת אי.די.בי פיתוח ■ בתקופת כהונתו רשמה מניית שופרסל תשואה של 222%

יורם גביזון

רפי ביסקר יו"ר החברות שופרסל ונכסים ובניין, ואחד השרידים לתקופת נוחי דנקנר, הודיע לשתי החברות על כוונתו לסיים את תפקידו כיו"ר שופרסל וכדירקטור בחברה וכן כיו"ר חברת נכסים ובניין ודירקטור בחברה לאחר תקופה של 12 שנים.

ביסקר יפרוש במועד שייקבע בתיאום בינו לבין אדוארדו אלשטיין בעל השליטה בחברת אי.די.בי פיתוח. ביסקר ציין כי בתקופת כהונתו הוביל את שופרסל כיו"ר משותף עם שלום פישר שהיא חברת הקמעונאות הגדולה בישראל שמעסיקה 13 אלף עובדים ובעלת 280 סניפים ברחבי הארץ ומחזור מכירות שנתי של 12 מיליארד שקל. עוד הוא ציין שבתקופת כהונתו יושמה התוכנית האסטרטגית של החברה ב־2014 בעקבות התמורות המהותיות בשוק המזון שפירותיה כבר ניכרו, פותח וחוזק המותג הפרטי של שופרסל שמכירותיו מגיעות ל־15% מהמחזור הכולל של הרשת וחוזקו המכירות המקוונות של שופרסל שמהוות 5% ממחזור המכירות של החברה.

רפי ביסקרצילום: דודו בכר

ביסקר ציין עוד כי בתקופתו יושמה תוכנית הפרדת הנדל"ן לחברה בת בבעלות מלאה והוקם המרכז הלוגיסטי החדש של החברה.

ביסקר זכה ב־2014 לשכר בעלות כוללת של מיליון שקל. ביסקר לא ציין שבתקופת כהונתו רשמה מניית שופרסל תשואה של 222% בעוד שמדד ת"א 100 אליו היא משתייכת רשם תשואה של 230% בתקופה זו.

חלקה האחרון של כהונתו של ביסקר התאפיינה באבדן נתחי שוק לטובת רשתות מוזלות כמו רמי לוי ושחיקה ברווחיותה של החברה שעברה לאיזון ולהפסד קל במחצית השנייה של 2014 ובתחילת 2015. ביסקר התייחס גם לכהונתו כיו"ר נכסים ובניין וציין שבמהלך 12 שנותיו בקבוצה הוכפל שווי נכסיה של החברה ל־10 מיליארד שקל והרווח התפעולי שלה גדל ל־650 מיליון שקל. ביסקר לא הזכיר את מעורבותה של נכסים ובניין בפרויקט הכושל של החברה בלאס וגאס אותו הוביל נוחי דנקנר בעל השליטה הקודם בקבוצת אי.די.בי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום