טליט זכתה בשני חוזים נוספים עם תעשיית הרכב ב-33 מיליון דולר

החברה תספק רכיבים הקשורים למערכת המאפשרת לזהות תאונת דרכים ושליחה אוטומטית של אותות למרכזי חירום

שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת טליט, הפועלת בתחום טכנולוגיית חיבור של התקנים ממחושבים לתשתית אינטרנט, הודיעה כי חתמה על חוזה עם שני ספקים מובילים בתחום הרכב, שצפוי להניב לה 33 מיליון דולר. לדברי החברה, מדובר בחוזה השישי במספר בו זכתה במשך 12 החודשים האחרונים, כך שבמצטבר מתחום זה צפויות לה הכנסות של 220 מיליון דולר מתעשיית הרכב.

למרות ההודעות על חוזי הענק, מניית טליט הנסחרת בבורסה המשנית בלונדון נפלה מספטמבר האחרון בכ-30% וכיום היא נסחרת לפי שווי של 287 מיליון ליש"ט. לדברי החברה, היא תספק מודולים סלולריים לספקים מובילים לתחום הרכב במשך שש השנים הקרובות. מדובר במערכת אירופית ורוסית למענה בשעת חירום, שיותקנו בכל כלי רכב במטרה להציל חיי אדם. המערכות יותקנו במכוניות קוריאניות ,אירופאיות, אמריקאיות וסיניות כמו גם במכוניות ואופנועים גרמניים.

עוזי כץ, מייסד ומנכ"ל טליט
עוזי כץ, מייסד ומנכ"ל טליטצילום: אייל טואג

המערכת מאפשרת זיהוי אוטומטי של התנגשות ותאונה במכונית, לאחר התאונה המערכת תשלח התראה אוטומטית למרכזי החירום ותשגר למחלצים מיקום מדויק של הרכב. עוד תעזור המערכת להתמודד על פשיעה של גניבת רכבים על ידי לחצן מצוקה לנהגים במקרי פשע.

החברה זכתה באחרונה במכרז עצום של 220 מיליון דולר בבריטניה הקשור לפרויקט משרד האנרגיה הבריטי. במסגרתו תתקין טליט מוני גז חכמים בבתי ובעסקים ברחבי בריטניה.

לדברי החברה באחד החוזים אספקת המודולים כבר החלה וצפויה להגיע לשיא בשנת 2018 עם משלוח למדינות שונות וביניהן ארה"ב, גרמניה, יפן סין, ודרום קוריאה. עוד כתבה החברה בהודעה לעיתונות כי היא צפויה לפרסם ב -12 החודשים הבאים עדכונים על זכיות נוספות של היחידות העסקיות לתחום הרכב, והיא בונה על כך כי החברה תמשיך להיבנות מהתנופה החזקה במגזר זה.

על רקע העסקות החדשות מסר עוזי כץ, מייסד ומנכ"ל טליט: "הבחירה בפועל בכל המודולים שלנו מהדור המוביל המיועדים לענף הרכב לפרויקטים ברמה עולמית כגון זה מעניקה תוקף מחודש לאסטרטגיה שאנו מיישמים במגזר יצרני הציוד המקורי בענף הרכב. תהליכי ההסמכה ל-eCall ו-ERA-GLONASS מורכבים מאוד בגלל המרכיב הקריטי של קישוריות מצילת חיים. אנו גאים מאוד שכל כך הרבה יצרני ציוד מקורי לענף הרכב בחרו בנו כספקיהם. זהו גם אישור לאיכות ולביצועים שכבר השגנו ביחידת הרכב המתרחבת שלנו שזכתה להשקעות ניכרות בשנים האחרונות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker