אלי גבאי - שתכנן להשתלט על אנג'ל משאבים - נעצר על ידי הרשות לני"ע

בית המשפט שחרר אותו בתנאי שיפקיד ערבות של 500 אלף שקל ואסר את יציאתו מישראל ■ לטענת הרשות הוא חשוד בעבירות על חוק ניירות ערך ובינהן כוונה להטעות משקיעים, תרמית בניירות ערך וקבלת דבר במרמה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
שלי אפלברג
שלי אפלברג

אלי גבאי אשר תכנן להשתלט על אנג'ל משאבים נעצר על ידי הרשות לניירות ערך. היום שופטת המעצרים אפרת בוסאני מבית משפט השלום בתל אביב שחררה את גבאי, בעל השליטה ומנכ"ל החברה אליתמר, ממעצר בתנאים מגבילים והורתה על גבאי להפקיד 500 אלף שקל ערבות כתנאי לשחרורו, אסרה עליו לצאת מהארץ והורתה עליו להעביר את דרכונו לרשות לניירות ערך.

גבאי חשוד כי בביצוע עבירות על חוק ניירות ערך ובהן אי דיווח בכוונה להטעות משקיעים, תרמית הקשורה לרכישת מניות חברת אנגל משאבים וקבלת דבר במרמה. 

חקירה של הרשות לניירות ערך העלתה כי בינואר 2015 רכשה אליתמר 9.9% מהמניות של חברת אנגל משאבים בסכום כולל של 3 מיליון שקל אך לא דיווחה על רכישותיה ועל הפיכתה לבעלת עניין בחברה שנמצאת בפירוק. 

החקירה של הרשות העלתה כי אי הדיווח נעשה מתוך כוונה להסתיר מהציבור מהחברה מכונסי הנכסים של החברה וממחזיקי איגרות החוב את העובדה כי גבאי הפך לבעל עניין בחברה.

כמו כן גילתה הרשות כי בהצעת הרכש אותה הגיש גבאי לכונסי הנכסים של אנגל משאבים, נכתב כי "אין לו ולחברות בשליטתו או לכל מי מטעמו כל נייר ערך של החברה מכל מין וסוג זולת הזכות לרכישת מניות השליטה בהתאם להסכם המכר".

לטענת הרשות, לאור כמות הממצאים הנוגעים למוערבותו של גבאי בביצוע העבירות ולאור היקף החקירה ומורכבותה - נדרש לה עוד זמן בשביל לסיימה.

פטיש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker