ויגודמן: תחרות בקופקסון ב-2017 תקטין את ההכנסות ב-1.2 מיליארד דולר

מנכ"ל טבע אמר את הדברים במפגש עם אנליסטים שמתקיים כעת בניו יורק ■ טבע גם צופה כי לא תקבל מה-FDA אישור לשווק את הגרסה הגנרית ל-Epipen

יורם גביזון

"למרות שאנחנו מאמינים שנצליח להדוף את הערעור של מתחרים גנריים על הגרסה החדשה של קופקסון במינון של 40 מיליגרם, אנחנו מספקים את התחזית השמרנית למקרה שקופקסון 40 מיליגרם ייתקל בתחרות גנרית כבר ב-2017" - כך אמר לפני דקות אחדות מנכ"ל טבע, ארז ויגודמן, במפגש עם אנליסטים שמתקיים ברגעים אלה בניו יורק.

ויגודמן ציין כי בתרחיש פסימי, שבו יפעלו שני מתחרים לקופקסון 40 מיליגרם כבר ב-2017, ייגרעו 1.2 מיליארד דולר מהכנסותיה של טבע ב-2017. בנוסף, הוא אמר כי הרווח הנקי של החברה ייפגע ב-80 סנט למניה לפני סגירת העסקה לרכישת אלרגן גנריקה תמורת 40.5 מיליארד דולר - וב-65 סנט למניה לאחר השלמת העסקה והנפקת מניות לאלרגן ולמשקיעים מהציבור - כלומר ב-680 מיליון דולר.

מפעל לייצור קופקסון בכפר סבא
מפעל לייצור קופקסון בכפר סבא

בתוך כך - חדשות טובות למיילן. טבע צופה כי לא תקבל מהFDA- אישור לשווק את הגרסה הגנרית ל-Epipen (אפיפן), שהוא המוצר החשוב ביותר של חברת מיילן עד למחצית השנייה של 2016. מדובר בדחייה משמעותית בהשוואה לציפייה המקורית של טבע לשווק את הגרסה למוצר כבר במחצית השנייה של 2015.אפיפן היא זריקה לטיפול חירום בחסימת דרכי הנשימה כתוצאה מתגובה אלרגית. מכירות המוצר הסתכמו ב-1.1 מיליארד דולר ב-12 החודשים שהסתיימו ביוני 2015.

סיגורדור אולפסון, מנהל טבע גנריקה, הסביר כי על בסיס דיונים עם ה-FDA, החברה מצפה לקבל מכתב שבו תידרש למסור פרטים נוספים בנוגע לגרסה הגנרית לאפיפן. פירושו של מכתב זה הוא דחייה משמעותית בקבלת האישור. השקה גנרית של טבע לאפיפן נחשבה על ידי טבע ופריגו כאחד הסיכונים הבולטים לתוצאותיה הכספיות של מיילן, שכן אפיפן מספקת יותר מ-20% מהרווח הנקי של מיילן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker