המתמודד המוביל על רכישת דור אלון 
- ארגון הקניות של הקיבוצים

דור אלון נסחרת לפי של 600 מיליון שקל, אבל העסקה אמורה להתבצע במחיר גבוה יותר

ארגון הקניות של הקיבוצים בראשות עמית בן יצחק מסתמן כמועמד המוביל לרכוש מידי אלון רבוע כחול את השליטה בחברת הדלק והקמעונות דור אלון. החברה נסחרת לפי שווי שוק של 604 מיליון שקל, ומוחזקת ב–71% בידי אלון רבוע כחול.

ארגון הקניות של הקיבוצים מחזיק ב–47% מקבוצת אלון, שהיא החברה האם של אלון רבוע כחול. ב–53% הנוספים של אלון מחזיקה ביילסול השקעות. שווי השוק של אחזקות אלון רבוע כחול בדור אלון הוא כ–430 מיליון שקל. אם העסקה תושלם היא תתבצע לפי פרמיה של עשרות אחוזים לעומת שווי השוק של דור אלון, כלומר השלמת העסקה צפויה להגדיל את קופת המזומנים של אלון רבוע כחול. החברה נקלעה למצוקת נזילות בעקבות תמיכה מאסיבית של מאות מיליוני שקלים במגה.

עמית בן יצחק (מימין) ושרגא בירן
עמית בן יצחק (מימין) ושרגא בירןצילום: עופר וקנין

את הליך המכירה של דור אלון מרכזת לאומי פרטנרס. מלבד ארגון הקניות של הקיבוצים יש הצעות נוספות לדור אלון.

דור אלון, הנערכת בימים אלה לגיוס אג"ח של 150 מיליון שקל, סיימה את הרבעון השני של 2015 עם רווח נקי (המיוחס לבעלי המניות) של 7.9 מיליון שקל — ירידה של 54.3% לעומת הרבעון המקביל ב–2015. התוצאות הושפעו לרעה עקב הפרשה לירידת ערך של 11.7 מיליון שקל שביצעה החברה בגין אחזקתה בדיינרס. ללא הפרשה היתה מציגה דור אלון רווח נקי דומה לזה שהציגה ברבעון השני של 2015.

בכיר בארגון הקניות של הקיבוצים אישר כי הם בוחנים את רכישת דור אלון יחד עם שותפים אסטרטגיים, וציין כי "ארגון הקיבוצים יחד עם בירן עושים את כל המאמצים כדי לעמוד בכל ההתחייבויות במסגרת ההסדר להצלת מגה, כפי שנעשה עד כה. חלק מהמאמצים מתמקדים במכירתה של דור אלון במחיר הגבוה ביותר שניתן לקבל עבור החברה. זאת כדי להמציא מקור כספי נזיל לטובת אלון רבוע כחול ומגה. לשם כך יבחנו הקיבוצים אפשרות לשיתוף פעולה עם שותפים אסטרטגיים חיצוניים, כשכל החלטה תיעשה בעצה ובתיאום עם בירן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker