הנפקת אג"ח נוספת לריט 1: גייסה 166 מיליון שקל בשלב המוסדי

בשלב המוסדי היו ביקושים בהיקף של 700 מיליון שקל, וקרן הריט מתכננת לגייס 40 מיליון שקל נוספים בשלב הציבורי ■ מתחילת השנה גייסה הקרן כ-700 מיליון שקל

עמרי זרחוביץ'

קרן ההשקעות בנדל"ן ריט 1 גייסה כ-166 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקת אג"ח, בו היו ביקושים בהיקף 700 מיליון שקל. בשלב הציבורי מתכננת החברה לגייס 40 מיליון שקל נוספים. האג"ח הוא מסדרה חדשה, סדרה ה', שצמודה למדד. מחיר האג"ח שנקבע במכרז משקף תשואה אפקטיבית של 1.93% למח"מ של כ-7.6 שנים.

ריט 1 גייסה בחודש יולי 220 מיליון שקל באג"ח צמודות מדד במח"מ ארוך. בחודש תתתת גייסה החברה כ-320 מיליון שקל בהנפקות פרטיות של מניות ואג"ח. בהנפקות משתתפים גופים מוסדיים מובילים, שגם מחזיקים במניות הקרן. מחזיק המניות הגדול הוא בית ההשקעות אלטושלר שחם שמחזיק בכ-10% מהמניות.

שמואל סייד
שמואל סייד, מנכ"ל ריט 1צילום: עופר וקנין

לפני כחודשיים חתמה ריט 1 עם איי.די.איי ביטוח (ביטוח ישיר) על הסכם לשליטה וניהול משותפים של בית פסגות עם אחזקה שווה של 50%. ההסכם נחתם לאחר שריט 1 החליטה לנצל את זכות הסירוב שהיתה לה למכירת אחזקות אפריקה לאיי.די.איי ביטוח. בנוסף, השלימה ריט 1 באחרונה רכישת 75% מהזכויות ברכז מסחרי בגן יבנה תמורת 109 מיליון שקל.

ריט 1  נסחרת לפי שווי של 1.7 מיליארד שקל לאחר זינוק של 17% מתחילת השנה. החברה טרם פירסמה את תוצאותיה לרבעון השלישי. ברבעון השני ירד הרווח הנקי של ריט 1 ב-1% לעומת הרבעון המקביל, והסתכם ב-33 מיליון שקל. הרווח FFO, כלומר הרווח הנקי בניכוי הכנסות והוצאות חד פעמיות כולל רווחים ממכירת נכסים ועליה או ירידה בשווי ההוגן של נכסים צמח ב-14.6% ברבעון החולף בהשוואה למקביל לו ב-2014 והגיע ל-30.6 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker