הצרות של ברמלי: יישאר בלי המסעדה של אנסקי ובלי הב.מ.וו; הגיש הצעה להסדר חוב

(עדכון) המפרק טרם החליט האם הוא מוכר למיכל אנסקי את חלקה של רוביקון במסעדת אחד העם 1 בת"א בה הושקעו כ-2.5 מיליון שקל ■ החובות של קרן קלע: כ-220 מיליון שקל למשקיעים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

אמיר ברמלי הגיש היום (ד') למפרק הזמני של רוביקון וקרן קלע, עו"ד ארז חבר, הצעת להסדר חוב בחברות. בהצעה אשר נשלחה על ידי עו"ד שאול קוטלר מציע ברמלי להעמיד באמצעותו ובאמצעות משקיעים נוספים סך ראשוני של 50 מיליון שקל לטובת הסדר החוב, ובסה"כ יעמדו לטובת ההסדר עד 60 מיליון שקל.

ברמלי מציע כי מתוך 50 המיליון המוצעים, סך של 20 מיליון שקל יופקד ביום אישור ההסדר בידי המפרק הזמני שיהפוך לנאמן ההסדר. המשקיעים הנוספים מיוצגים על ידי עו"ד עמית לדרמן ממשרד שלמה נס. קוטלר מבהיר במכתב כי עדיף להשאיר את החברה כ"עסק חי", וזאת במטרה לשמור על ערך הנכסים שלה ולהפיק מהם תועלת כלכלית עבור המשקיעים ובעלי החוב.

משמאל: מיכל אנסקי ואמיר ברמלי
מיכל אנסקי ואמיר ברמליצילום: חיים הנדווקר

ההצעה של ברמלי, אשר נחשד על ידי רשות לניירות ערך בבניית פירמידה והונאת משקיעים, מגיעה אחרי שצרותיו המשיכו להיערם. ל-TheMakrer נודע כי המפרק הזמני של עסקיו של ברמלי חברת רוביקון וקרן קלע - עומד להגיש היום לבית המשפט בקשה לעקל את רכב הב.מ.וו. סדרה חמש של ברמלי שבבעלות החברה שבפירוק. בכך מקווה המפרק שעוד כמה אלפי שקלים יוזרמו לקופת הפירוק. בקרן קלע ישנם חובות של כ-220 מיליון שקל למשקיעים.

משקיעיו של ברמלי לחוצים מאוד: "אנחנו מקבלים 800 מיילים ביום, עם המון שאלות בכל מייל. מכיוון שאנחנו חייבים לעבוד ומוצפים בשאלות, החלטנו לכנס את המשקיעים ביום חמישי ב-18:00 במלון מנדרין בתל אביב. ברמלי גם מתכוון להגיע ולשאת דברים. הוא משתף איתנו פעולה באופן מלא".

בשוק כבר החלו לרוץ שמועות על כך שברמלי מכר לאנסקי את המסעדה ומיזם שוק הצפון שאמור להיפתח ברמת החייל. המפרק, עו"ד ארז חבר, אמר כי "זה לא נכון. עוד לא החלטנו מה אנחנו עושים עם הנכסים. לרוביקון אשכול עם 30 חברות שונות. אנחנו מתמודדים כל יום בטיפול בחברה אחרת. כוונתי למקסם את התמורה. טרם החלטתי אם כדאי לנו למכור את המסעדות או להמשיך להפעיל אותה. ההחלטה תהיה בהתאם לטובת קופת הנושים. גם אם נחליט בסופו של יום למכור את המסעדה לא ברור אם נמכור אותה לאנסקי או לגורמים אחרים בשוק".

מסעדת אחד העם 1 בת"א
מסעדת אחד העם 1 בת"א צילום: דודו בכר

קבוצת רוביקון השקיעה במסעדת אחד העם כ-2.5 מיליון שקל. בשוק לא מאמינים כי ברמלי יקבל עליה יותר ממיליון שקל. במיזם שוק האוכל שאמור להיפתח ברמת החייל החזיקה רוביקון יחד עם אנסקי ובעלה לשעבר, האדריכל רועי חמד, בחלקים שווים. אך לאור העובדה כי רוביקון הפרה את ההסכם ולא הזרימה את הכספים שהתחייבה להזרים על פי החוזה הוסכם בין הצדדים כי ההשקעה בסך 1.2 מיליון שקל תוחזר.

כפי שפורסם ב-TheMarker, המפרק ביקש מבית המשפט לפטר אתמול את כל עובדי רוביקון וקרן קלע, למעט העובדות שבהריון או בטיפולי פוריות וחופשת לידה. עוד ביקש המפרק שבית המשפט יאשר לו להעסיק 15 עובדים חיוניים לצורך המשך הפעלת החברה.

עוד עולה מהבקשה כי ברמלי שיקר לבית המשפט כאשר טען כי הוא מעסיק 180 עובדים. "מתוך 80 עובדי החברות, קיים צורך לפי שעה בהמשך העסקתם של כ-25 עובדים בלבד", כתב המפרק לבית המשפט וביקש לאשר לו להמשיך ולהשאיר את החברה לתקופה קצרה כעסק חי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker