קרדן מקבלת אשראי של 142 מיליון יורו למיחזור חוב בפרויקט בסין

האשראי שתקבל קרדן צפוי להקל עליה לפתח את פרויקט המגורים והמסחר שלה בעיר דליאן בסין, להפשיר פיקדון בסך 13 מיליון יורו, 
ולהשתמש במחצית מהסכום לפירעון מוקדם של איגרות חוב ■ האג"ח של החברה נסחרות בתשואות לפדיון גבוהות של 24%–27%

יורם גביזון

חברת קרדן אן.וי ממחזרת חוב של 900 מיליון יואן, שמממן את פרויקט הנדל"ן שלה Europark בעיר דליאן בסין. קרדן אן.וי תקבל מקרן ההשקעות PIng An מסגרת אשראי של עד מיליארד יואן (142 מיליון יורו). האשראי ישמש את החברה הבת קרדן לנד צ'יינה (Kardan Land China) כדי למחזר הלוואה בנקאית שיתרתה היא 900 מיליון יואן.

ההלוואה עומדת לפירעון עד ספטמבר 2017 בשלושה תשלומים, שהראשון בהם בהיקף של 32 מיליון יורו היה אמור להיפרע בדצמבר 2015. האשראי שתקבל קרדן אן.וי יישא ריבית שנתית של 12.5%, לעומת ריבית של 9.3% בהלוואה שתיפרע. האשראי ייפרע בתשלום אחד בעוד שנתיים, אם כי לקרן ההשקעות Ping An תהיה אופציה להאריך את תקופת האשראי בשנה.

שוקי אורן
שוקי אורן צילום: אייל טואג

האשראי החדש יאפשר לקרדן אן.וי, שמנוהלת בידי שוקי אורן, לפתח את הפרויקט. שכן עד כה היקשו הבנקים על החברה הבת קרדן לנד צ'יינה, שמקימה ומנהלת את פרויקט Europark Dalian, להשתמש בתמורות ממכירת בנייני מגורים. זאת בשל הצורך לעמוד במועדי הפירעון הקרובים. יתרה מזו, כתוצאה מהפירעון של ההלוואה לבנקים תוכל קרדן לנד צ'יינה להפשיר פיקדון בסכום של 95 מיליון יואן, שעל פי תנאי הסדר החוב שנחתם עם בעלי האג"ח במחצית הראשונה של 2015 נשמר כדי לתמוך בפרויקט. הסכום שהופקד שווה להלוואה שהלוותה KWIG, חברת המים הסינית של קרדן אן.וי, לקרדן לנד צ'יינה. קרדן אן.וי התחייבה כלפי בעלי איגרות החוב שאם תוכל לשחרר את הפיקדון, ישמשו 50% ממנו לפירעון מוקדם, כלומר 6.7 מיליון יורו, לבעלי איגרות החוב.

Europark Dalian הוא פרויקט משולב של מגורים ומסחר, שכולל את המרכז המסחרי גלריה דליאן שהושק באוגוסט 2015, שני בנייני משרדים, שני בנייני מגורים יוקרתיים, ובניין נוסף, שייעודו עדיין לא הוחלט, בשטח מבונה כולל של 327 אלף מ"ר. קרדן אן.וי צופה שבפרויקט ייבנו 1,130 יחידות דיור בשטח כולל של 110 אלף מ"ר ו–2,000 חניות שישמשו את דיירי הבניינים ומבקרי גלריה דליאן.

קניון צ'נגדו בסין
קניון צ'נגדו בסין

קרדן לנד צ'יינה מכרה ביוני 2014 את בניין המשרדים A2 תמורת 39 מיליון יורו. באוגוסט 2015 היא מכרה את בניין מלון הדירות B, שכולל 262 יחידות ו–14 מקומות חניה, תמורת 68 מיליון יורו. למרות הסדר החוב וההתקדמות של קרדן אן.וי במימוש נכסיה, נסחרות איגרות החוב בתשואות גבוהות. האג"ח מסדרה א' למשך חיים ממוצע של 1.7 שנים נסחרת בתשואה של 27.15%, ואג"ח ב' למשך חיים ממוצע של 2.5 שנים נסחרות בתשואה של 24.2%.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker