השופטת רות רונן תכריע היום אם מיילן תירשם למסחר בתל אביב

אתמול החליטה השופטת לדחות את ההחלטה בנוגע לבקשת פריגו להוציא צו מניעה שיורה למיילן להימנע מכל פעולה בישראל בנוגע להצעת הרכש למניות פריגו עד להכרעה בהליך העיקרי ביניהן

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המאבק המשפטי בין שתי ענקיות הפארמה, פריגו ומיילן, יוכרע הערב. שופטת המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בת"א, רות רונן, החליטה אתמול לדחות את ההחלטה בנוגע לבקשת פריגו להוציא צו מניעה שיורה למיילן להימנע מכל פעולה בישראל בנוגע להצעת הרכש למניות פריגו עד להכרעה בהליך העיקרי ביניהן.

פריגו, המיוצגת על ידי משרד עוה"ד פישר, בכר, חן, וול, אוריון ושות', גם ביקשה להוציא צו מניעה שיורה לרשות ניירות ערך להימנע מלאפשר פעולה בישראל בנוגע להצעת הרכש. פריגו נימקה את בקשתה בטענה שמיילן הפירה את חוק ניירות ערך ותקנות הצעת רכש, משום שלא פירסמה תשקיף שאישרה הרשות, קודם לפרסום הצעת הרכש המחייבת לבעלי המניות של פריגו ב–14 בספטמבר.

כמו כן, טענה פריגו כי מיילן אינה יכולה לרשום את מניותיה למסחר בת"א, משום שבתקנונה יש סעיף המשמש הגנה מפני השתלטות עוינת - כלומר, "גלולת רעל", ומשום שלפי סעיף 46 (ב) לחוק ניירות ערך, לא ניתן לרשום למסחר חברה שבהון מניותיה ישנם שני סוגי מניות בעלי זכויות הצבעה שונות. סעיף זה מתיר לדירקטוריון מיילן להקצות בתמורה סמלית 50% מהון מניותיה לקרן הולנדית חיצונית כדי למנוע השתלטות. השופטת החליטה למסור את החלטתה הערב מתוך הבנה לצורך של מיילן להשלים הליכים משפטיים לקראת הרישום למסחר בת"א.

השופטת ניסתה לברר אם ומדוע הרשות שינתה את מדיניותיה בנוגע ליישום סעיף 46 (ב) - כלומר, בנוגע לשאלה, אם חברות שבתקנוניהן ישנה "גלולת רעל" רשאיות להירשם למסחר בישראל. השופטת חקרה את עו"ד ליאב וינבאום, מנהל המחלקה המסחרית בפרקליטות מחוז ת"א, ונראה היה כי דעתה אינה נוחה מהתחושה שהרשות "תפרה" פתרון רגולטורי למידותיה של מיילן. ואולם בעקבות דיון ממושך של נציגי מיילן, משרד מיתר ליקוורניק, גבע, לשם, טל ושות', בנושא "גלולות רעל", נראה היה כי השופטת קשובה יותר לטענה שלפיה, אין חריג במנגנון "גלולת הרעל" של מיילן. הדיון נערך על רקע פרסום החלטת הרשות בנוגע לבקשת מיילן לאשר את מניותיה למסחר ברישום כפול ולפטור אותה כחברה זרה, הרשומה למסחר מקביל בניו יורק ובת"א, מפרסום תשקיף בישראל להצעת הרכש, כך שהדבר היחיד המפריד בין מיילן לרישום הכפול הוא החלטת השופטת רונן.

צילום: בלומברג

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker