רדהיל עולה ב-5% לאחר שדיווחה על תוצאות חיוביות בתרופה לגידולים סרטניים מוצקים

הניסוי ב-YELIVA עמד ביעדיו העיקריים והמשניים והוכיח את הבטיחות של התרופה במתן לחולי סרטן במינונים שצפויים להיות בעלי יעילות טיפולית

יורם גביזון

מניית חברת רדהיל ביופארמה, שמנוהלת על ידי דרור בן אשר, מנתרת ב-5% לאחר שהחברה פירסמה תוצאות חיוביות מהניסוי הקליני בשלב הראשון בתרופה YELIVA לטיפול בחולי סרטן שסובלים מגידולים מוצקים בשלבים מתקדמים. הניסוי ב-YELIVA עמד ביעדיו העיקריים והמשניים והוכיח את הבטיחות של התרופה במתן לחולי סרטן במינונים שצפויים להיות בעלי יעילות טיפולית.

הניסוי הקליני בשלב הראשון כלל 21 חולי סרטן שסובלים מגידולים מוצקים בשלבים מתקדמים שטופלו ב-YELIVA. מרבית החולים סבלו מגידולים סרטניים בדרכי העיכול כולל סרטן הלבלב, סרטן המעי הגס, וסרטן בדרכי המרה.

דרור בו אשר, מנכ"ל רדהיל
דרור בן אשרצילום: תומר אפלבאום

בנוסף להוכחת בטיחות השימוש בתרופה, דיווחה רדהיל שמתן YELIVA גרם לירידה משמעותית ברמות של S1P - קולטן שאחראי על תהליכים ביולוגיים כמו שכפול התא  ותהליכים של מערכת החיסון כמו דיכוי תגובות חיסוניות של תאי ה-T - כאשר במספר חולים נצפתה התייצבות במחלה לאורך תקופה ממושכת.

הניסוי הקליני בשלב הראשון נערך במרכ"ז הרפואי של אוניברסיטת דרום קרולינה בארה"ב. הניסוי ממומן במענק שרדהיל קיבלה מהמכון הלאומי לסרטן בארה"ב (NCI) שניתן למרכז הרפואי של אוניברסיטת דרום קרולינה ועל ידי מענק של רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) שניתנו לחברת Apogee Biotechnology ועל ידי רדהיל.

YELIVA היא מולקולה מוגנת פטנט שניתנת במתן אוראלי בעלת מנגנון פעולה חדשני לעיכוב סלקטיבי של האנזים (SK2) שאחראי על המולקולה הליפידית SIP. המולקולה מפותחת לטיפול במחלות סרטן, במחלות דלקתיות ובמחלות שקשורות בדרכי העיכול.

רדהיל רכשה את הזכויות לפיתוחה ולמסחורה של YELIVA מחברת Apogee במארס 2015. החברה מנהלת במקביל ניסוי קליני בשלב השני בתרופה זו לטיפול בסרטן מח העצם. ניסוי זה ממומן בין השאר באמנעות  מענק של 2 מיליון דולר שרדהיל קיבלה מהמכון הלאומי לסרטן בארה"ב בספטמבר 2015.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker