אחרי פחות משנתיים: יונל כהן פורש מקבוצת אלון המקרטעת

קבוצת אלון תרכוש מאלון רבוע כחול מניות דור אלון ב-50 מיליון שקל בכדי לסייע לה לעמוד בתשלום למחזיקי אג"ח מסדרה ג' ולבנקים

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

אחרי פחות משנתיים בתפקיד יונל כהן עוזב את כל תפקידיו בחברת ביילסול השקעות שבה הוא משמש כיו"ר, חברה האם שדרכה שרגא בירן שולט בקבוצת אלון וכן מסיים כהן את תפקידיו בדירקטוריונים של חברות הבנות של קבוצת אלון.

כהן, לשעבר מנכ"ל חברת הביטוח והפיננסים מגדל, הובא ע"י בירן בכדי לטפל באתגרים הפיננסיים הרבים של קבוצת אלון ושל אלון רבוע כחול וחברות הבנות שלה ובעיקר של רשת הקמעונאות מגה הקורסת. כהן כעת יתמקד בעסקיו האחרים כמו בית ההשקעות תמיר פישמן, חברת הביטוח איילון וחברת הנדל"ן בית הזהב.

אתמול דיווחה אלון רבוע כחול כי בכדי לעמוד בתשלום האג"ח הקרוב למחזיקים מסדרה ג'  ולבנק הפועלים בהיקף של כ-50 מיליון שקל היא תמכור נתח ממניותיה בחברה הבת דור אלון לקבוצת אלון תמורת כ-50 מיליון שקל - זאת במקום הלוואת גישור שאלון היתה אמורה לתת לאלון רבוע כחול לצורך התמיכה במגה.

מחר תתכנס אסיפת מחזיקי האג"ח של אלון רבוע כחול שאמורה גם לשלם כ-20 מיליון שקל לבנק הפועלים.בימים אלה לאומי פרטנרס,זרוע השקעות ריאליות של בנק לאומי מקדמת הליך מכירה של דור אלון.

יונל כהן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker