העבר לנו לקוחות ב-7.5 מיליון שקל, 
קבל מאתנו חופשה מפנקת בבאלי

חברות הביטוח חידשו את חבילות הפרסים שהן מציעות לסוכנים שיעבירו אליהן מבוטחים וחוסכי פנסיה עד סוף השנה ■ בין הפרסים: שיט זוגי בים הבלטי, טיול ג'יפים לגיאורגיה וטיסה לסינגפור ■ האוצר: "אגף שוק ההון פועל לאסור קבלת טובות הנאה בענף הפנסיוני"

אסא ששון
באלי, אינדונזיה
באלי, אינדונזיהצילום: בלומברג

סוף השנה מתקרב, וחברות הביטוח מחדשות ביתר שאת את מבצעי הסוכנים לסוף השנה. במבצעים אלה אמורים סוכני הביטוח לגייס כספים לקרנות פנסיה, קופות גמל, ביטוחי מנהלים וקרנות השתלמות. מי שיעמוד ביעדים של חברות הביטוח ייהנה מפרסים כספיים וכן מנסיעות ליעדים אקזוטיים.

מפרסומים שהגיעו לידי TheMarker עולה כי חברת הביטוח הראל מציעה לסוכנים מצטיינים טיול ג'יפים לגיאורגיה. זאת, בנוסף לפרס כספי שיינתן למי שיגייס כספים למגוון מסלולי ההשקעה של החברה. ואולם אצל הראל לא כל מסלולי ההשקעה שווים.

העלון שהפיצה הראל לסוכנים
העלון שהפיצה הראל לסוכניםצילום: סטודיו הראל / עלון צוברים לגיאורגיה 2015

אחת התוכניות שבהן הראל מתגמלת סוכני ביטוח היא "מסלול מגוון פרט" שהוא למעשה תוכנית לחיסכון והשקעה של כל סכום כסף (קטן כגדול), לטווחי זמן שונים ולכל מטרה. מדובר בתוכנית חיסכון שגובה דמי ניהול גבוהים מאוד (יכולים להגיע ל–2%). כספי החוסך מצטרפים לנכסי ביטוחי המנהלים וקרנות הפנסיה של הראל - אך ניתנים למשיכה בכל שלב. באתר החברה מצוין: "יתרונה הגדול של התוכנית הוא בכך שהיא מאפשרת לבחור בדרך ניהול החיסכון המועדפת על החוסך, מבין מגוון מסלולים נזילים, ברמות שונות של דינמיות. באפשרותך לנוע בין מסלולים בכל זמן, ואף לשלב בין כמה מסלולים".

סוכן ביטוח שגייס כסף לתוכנית "מגוון פרט" יתוגמל כאילו גייס בסכום הכפול פי 1.5 ממה שגייס בפועל; וזאת לעומת מי שגייס כסף לקרן פנסיה של הראל שבה הסכום יוכפל ב–0.5 לצורך חישוב התגמול. כך, בחישוב קר לסוכן עדיף לגייס ל"מגוון פרט" יותר מאשר לקרן פנסיה.

דורית סלינגרצילום: עופר וקנין

בהראל הוחלט כי מי שגייס 5 מיליון שקל (סך הגיוס המקסימלי) ייהנה מהטבה כספית חד־פעמית של 28 אלף שקל.

כדי לזכות בנסיעה לגיאורגיה יתחרו הסוכנים בינם לבין עצמם בארבע קטגוריות שחולקו לפי רמות המכירה שלהן. המקומות הראשונים בכל קטגוריה יזכו בטיול הנכסף.

משאירים את 
בן הזוג בבית?

גם חברת הביטוח הפניקס מציעה מבצעים לסוכנים. ואולם בהפניקס ביקשו להתמקד בשני מוצרים - "אינווסט חד־פעמי" ומסלול "פרט מצנח זהב". מצנח זהב הוא חבילת חיסכון המיועדת לגיל פרישה, ואילו מוצרי האינווסט הם מוצרי השקעה בדומה לפוליסת החיסכון של הראל. בפניקס נדרשים הסוכנים לעבוד יותר קשה עבור הטיולים. כך, סוכן שגייס 7.5 מיליון שקל יכול לבחור בין טיול זוגי לסין, שיט זוגי בים הבלטי, או טיול זוגי בסינגפור ובאלי. לעומת זאת, סוכן שיבחר להשאיר את בת הזוג שלו בישראל יידרש לגייס סכומי כסף נמוכים יותר. כך למשל, כדי לזכות באותן הטבות כמו של מי שגייס 7.5 מיליון שקל יידרש הסוכן לגייס רק 4.5 מיליון שקל.

במגדל, לעומת זאת, בחרו לא לתלות את הגיוסים בסוג המסלול או בדמי הניהול בהם, אלא רק בהיקף הכספים המגויסים. כך, מי שגייס מיליון שקל יוכל ליהנות מפרס של 4,500 שקל גם אם גייס לקוח באפס דמי ניהול. גיוסי כספים אלה של סוכני הביטוח יוצרים מצב שבו טובת המבוטח נשכחת. בספטמבר 2014 העבירה הממונה על הביטוח, דורית סלינגר, סדרת תקנות שאמורה למנוע ניגודי עניינים אצל סוכני הביטוח - אך הם לא עברו לשלב החקיקה. לאחר מכן סלינגר פירסמה סדרת הוראות אך הן עדיין לא נכנסו לתוקף. בימים אלה, במסגרת חוק ההסדרים, נמצא החוק שיאסור על הסוכנים לקבל תגמול כזה.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "אגף שוק ההון פועל לאסור קבלת טובות הנאה בענף הפנסיוני, כגון מבצעים אלה, במסגרת חוק ההסדרים שנדון בימים אלה בכנסת".

בהראל, הפניקס ומגדל בחרו שלא להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker