ועדת השרים אישרה: המדינה תחזיר כ-1.5 מיליארד שקל למבוטחי החובה לרכב

את ההצעה הגישו השרים כחלון שקד ■ בכך יוזלו תעריפי ביטוח החובה בכ-17% כבר בשנה הקרובה

אסא ששון

ועדת השרים לחקיקה אישרה היום (א') את הצעת החוק של שרת המשפטים, איילת שקד, המסמיכה את שר האוצר, משה כחלון, והממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, ואת שקד עצמה, להשיב למבוטחי ביטוח החובה לרכב כספים שהצטברו בקרנית - בסך של כ-1.5 מיליארד שקל.

הצעד יוביל להוזלת תעריפי ביטוח החובה לרכב בשלוש השנים הקרובות. כך, בשנה הקרובה תהיה ההוזלה בשיעור של כ-17% - כ-250 שקל בממוצע; בשנה השנייה בשיעור של כ-13% - כ-200 שקל בממוצע; ובשנה השלישית בשיעור של כ-5% - כ-50 שקל בממוצע.

איילת שקד ומשה כחלון
איילת שקד ומשה כחלוןצילום: מרק ישראל סלם

קרנית היא קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים שהוקמה מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. תפקידה של הקרנית הוא לפצות נפגעים בתאונות דרכים במקרים של תאונת פגע-וברח, וכאשר נדרשת המדינה לסייע לנפגעי תאונות דרכים כשחברת הביטוח נקלעת למצוקה כלכלית.

השבת הכספים תבוצע לאחר תיקון חקיקה, שיאפשר לממונה על שוק ההון להורות לקרנית על השבת כספים מהקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים. זאת, לטובת הפחתת מחירי ביטוח החובה לרכב. מקור העודפים שנצבר בקרנית, ושמחולק לציבור, נובע מרווחי השקעות שנוצרו בשנים האחרונות.

השר כחלון מסר בתגובה כי "מדובר בכסף ששייך לאזרחים, ולכן החלטנו להשיב להם אותו. הוצאות הביטוח של אזרחי ישראל גדלו משמעותית בשנים האחרונות, ואנחנו פועלים כעת בכדי לצמצם אותן. נמשיך ונפעל להורדת יוקר המחיה בישראל - ולהקל על האזרחים בכל מקום שניתן".

השרה שקד מסרה בתגובה כי "הציבור נתן והציבור יקבל. נשיב לציבור את כספו על ידי חלוקת כספי הקרנית ונאפשר הקלה במחירי ביטוח הרכב לכלל הנהגים בישראל ולהקל על יוקר המחיה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker