פריגו שלחה מסר חזק, השוק לא השתכנע עדיין

מגזר התרופות ומוצרי הבריאות הממותגים, שמאוגד באומגה, היה הגורם העיקרי להחמצת תחזית המכירות של האנליסטים

יורם גביזון

הדו"חות לרבעון השלישי היו ההזדמנות של ג'ו פאפא, יו"ר ומנכ"ל פריגו, וג'ודי בראון, סמנכ"לית הכספים, לשגר למשקיעי החברה מסרים חדים וברורים במטרה לשכנעם שלא להיענות להצעה. תגובת המניה, ירידה מצטברת של 3%, לעומת עלייה מצטברת של 2.2% במדד חברות הפארמה של NYSE, לימדה שהשוק לא לגמרי התרשם מהמסרים.

פריגו הרוויחה 113 מיליון דולר על בסיס כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב (US GAAP), 77 סנט למניה, ברבעון החולף. הרווח המתואם למניה על בסיס Non GAAP הסתכם ב-258 מיליון דולר (1.76 דולרים למניה) - עלייה של 26% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2014 וגבוה מממוצע תחזיות האנליסטים לרווח של 1.72 דולר למניה.

משאית של חברת פריגוצילום: בלומברג

ההכנסות היו נמוכות ב-6.7% מממוצע תחזיות האנליסטים והסתכמו ב-1.34 מיליארד דולר. גם עובדה שלילית זו נוצלה להמחיש מסר אחר שניסה פאפא להעביר לשוק בנוגע לסיכון הגלום למשקיעי פריגו מרכישתה בידי מיילן.

הכנסות פריגו צמחו ב-41% ברבעון וב-44% בניכוי השפעת התחזקות הדולר. הגורם העיקרי לגידול בהכנסות היה רכישתה של חברת אומגה הבלגית. הרכישה תרמה 302 מיליון דולר להכנסות פריגו ברבעון, כך שבניכוי עסקה זו ועסקות קטנות יותר הגיעה הצמיחה האורגנית של פריגו ברבעון ל–8% (10% בניכוי השפעת התחזקות הדולר).

הכנסות המגזר העיקרי של פריגו - ייצור ושיווק תרופות ומוצרים ללא מרשם רופא במותגים פרטיים של רשתות שיווק, וכן ייצור ושיווק תחליפי חלב אם במותג פרטי, ויטמינים ותוספי מזון ומוצרים לבריאות חיות מחמד - צמחו ב–5% ברבעון (8% בנטרול התחזקות הדולר) בהשוואה לרבעון המקביל ב-2014 והסתכמו ב-675 מיליון דולר. הגידול בהכנסות נבע מהשקת מוצרים חדשים ב-65 מיליון דולר וגידול של 49 מיליון דולר במכירות של מוצרים ותיקים. המכירות של תרופות ומוצרים ללא מרשם רופא צמחו ב-7%, כפול מקצב צמיחת השוק בארה"ב.

מגזר התרופות ומוצרי הבריאות הממותגים, שמאוגד באומגה, היה הגורם העיקרי להחמצת תחזית המכירות של האנליסטים. המכירות הסתכמו ב–302 מיליון דולר ברבעון, לעומת 400 מיליון דולר ברבעון השני, למרות תרומה של 31 מיליון דולר ממכירות תיק המוצרים ללא מרשם שנרכש מ–GSK.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker