חברת ביוטק נוספת מצטרפת לבורסה בת"א: מאנקיינד מתכננת לבצע רישום כפול

החברה, שפיתחה את האינסולין הראשון שניתן במשאף, צפויה להצטרף מיידית למדד ת"א 100

יורם גביזון
בניין הבורסה
בניין הבורסהצילום: בלומברג

גל חברות הביומד האמריקאיות שנרשמות לרישום כפול נמשך. חברת מאנקיינד (Mankind) מקליפורניה הגישה אמש מסמכי רישום לבורסה בתל אביב. מאנקיינד שנסחרת בנאסד"ק בשווי שוק של 1.4 מיליארד דולר מתכוונת להירשם למסחר לרישום כפול בשבוע הבא.

מאנקיינד פיתחה את התרופה החדשנית Affreza לטיפול בסוכרת - האינסולין הראשון שניתן במשאף. Affreza קיבלה אישור שיווק מרשות המזון והתרופות האמריקאית (fda) ביוני 2014. המוצר הושק בפברואר 2015 בארה"ב באמצעות שותפות של מאנקיינד עם חברת סנופי - אחת החברות המובילות בעולם בתחום התרופות לטיפול בסוכרת.

למרות הנוחות המשופרת שהיא מציעה לחולי הסוכרת והעוצמה השיווקית של חברת סנופי, הסתכמו מכירותיה של Affreza מאז השקתה בסכום הצנוע של 3.4 מיליון דולר ובשוק נפוצו שמועות לפיהן סנופי הקפיאה את גיוס אנשי מכירות לשיווק התרופה. על פי הסכם השיווק בין מאנקיינד לסנופי, רשאית ענקית התרופות לבטל את הסכם השיווק בהודעה מראש של 90 יום החל ב-1 בינואר2016 - אם הגיעה למסקנה ששיווק התרופה בארה"ב אינו כלכלי.

ייתכן שזו הסיבה שיתרת המכירות בחסר על מניית מאנקיינד, שמשקפות את הציפייה לנפילה עתידית במחיר המניה, הגיע ל-126 מיליון מניות שהם 30% מהון המניות של החברה ו-46% מהסחורה הצפה, כלומר מהמניות שאינן מוחזקות על ידי בעלי עניןי. מאנקיינד צפויה להצטרף מיידית למדד ת"א 100 והביקושים למניה מצד תעודות סל וקרנות נאמנות שמחקות את מדד ת"א 100 צפויות להזרים ביקושים למניה ולהעלות את מחירה - באופן שעלול לגרום ללחץ של השורטיסטים לרכוש את המניה כדי לממש את הרווח שצברו עד כה.

מניית מאנקיינד איבדה 33% משוויה מתחילת 2015. מאנקיינד נמצאית בשליטת יזם הביוטק אלפרד מאן שמחזיק ב-32% ממניותיה במישרין ובעקיפין. מאן היה גם מבעלי המניות של חברת תעוזה הציבורית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker