פריגו מסלימה את המאבק: מציגה תוכנית חלופית להצעת הרכש של מיילן

פריגו תבצע רכישה חוזרת של מניות ב-2 מיליארד דולר ותפטר 6% מעובדיה ■ החברה צופה רווח של 9.45 דולר למניה ב-2016: עליה של 22% ביחס לרווח הצפוי ב-2015

יורם גביזון

פריגו הכריזה על רכישה חוזרת של מניות ב-2 מיליארד דולר, שמתוכם 500 מיליון דולר יבוצעו ברבעון הרביעי של 2015. הרכישה תגדיל את הרווח הצפוי למניה ב-2016, שעל פי תחזית החברה יגיע ל-9.3 דולר למניה.

כחלק ממאמציה של פריגו להדוף את הצעת הרכש העוינת של מיילן וכדי שתהווה חלופה משמעותית להצעת הרכש של מיילן בפני בעלי מניותיה של החברה, הכריזה פריגו על פעולות שבהן תנקוט כדי לייצר ערך לבעלי מניותיה, שיהיה גבוה משמעותית מהערך אותו מבטיחה להן מיילן. פריגו צופה לרווח מתואם של 9.3 דולר למניה שגבוה ב-20% ממרכז טווח תחזית הרווח המתואם שהחברה נתנה ל-2015.

ג'ו פאפא, מנכ"ל פריגו
ג'ו פאפא, מנכ"ל פריגו - לא מוותרצילום: רובי לבוביץ'

הצעדים שבהם תנקוט פריגו עתידים להגדיל את הרווח הנקי המתואם בקצב שנתי של 175 מיליון דולר כאשר יעדי התוכנית יושגו. התוכנית לרכישה חוזרת של מניות ב-500 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2015 צפויה להוסיף 15 סנט למניה, כך שפריגו צופה להשיג רווח מתואם של 9.45 דולר למניה ב-2016, המהווים עליה של 22% בהשוואה למרכז טווח תחזית הרווח המתואם למניה (7.75 דולר למניה) של החברה ל-2015.

הצעדים להגדלת הרווח למניה כוללים הקטנת מספר העובדים בחברה ב-800 כלומר 6% מכוח העבודה של החברה. פריגו החלה בצעדים למכור את עסקי הויטמינים המינרלים ותוספי המזון של החברה שסבלו בשנים האחרונות מירידה חדה ברווחיות והציגו תשואה להון המושקע שנמוכה מהרף המינימאלי שנדרש על ידי הנהלת החברה. פריגו צופה שמכירת עסקים אלו תגדיל את הרווח התפעולי של החברה ב-35 מיליון דולר לשנה.

כחלק מתכנית ההתייעלות של החברה תאיץ פריגו את מימוש התועלות ממודל השירותים המשותפים לחלקי החברה ותפעל לשיפור היעילות התפעולית על ידי שינוי המבנה הארגוני וביטול כפילויות. שינויים אלו צפויים להניב תוספת שנתית של 35 מיליון דולר לרווח התפעולי. פריגו גם תמזג את פעילויות שרשרת ההספקה וניהול הרכש למרכז מצוינות אחד באירלנד במטרה למקסם ערך באמצעות ביטול כפילויות והגדלת כוח הרכישה של הקבוצה. צעדים אלו בתוספת הטבות המס הנובעות מריכוז הפעילות באירלנד, שהיא מדינה בעלת משטר מס נוח, צפויות לתרום 105 מיליון דולר לשנה לרווח התפעולי.

על פי חוק ההשתלטות האירי לו כפופה פריגו, שמאוגדת באירלנד בידי החברה שפועלת תחת הצעת רכש עוינת שקיבלה מחברת מיילן, רשאית פריגו לבצע רכישה של עד 10% משווי השוק שלה מבלי לבקש את אישור אסיפת בעלי המניות של החברה.

מפעל פריגו בירוחם

חברת פריגו שמנהלת מאבק בהצעת רכש עוינת של חברת מיילן, הרוויחה 113 מיליון דולר על בסיס כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב (US GAAP) שהם 77 סנט למניה. הרווח המתואם למניה על בסיס Non GAAP הגיע ל-258 מיליון דולר שהם 1.76 דולר למניה כלומר עליה של 26% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2014. רווח על בסיס Non GAAP הוא רווח שמנטרל הוצאות חד פעמיות, הפרשות להפחתת נכסים לא מוחשיים, הוצאות לא תזרימיות בגין אופציות ועלויות עסקה. ממוצע תחזיות האנליסטים לרווח מתואם היה של 253 מיליון דולר ורווח של 1.72 דולר למניה על בסיס Non GAAP.

עתידה של פריגו יוכרע ב-13 בנובמבר; הוא המועד האחרון לקיבול הצעת הרכש. מיילן פירסמה ב-14 בספטמבר הצעת רכש רשמית לפריגו. מיילן הציעה לרכוש את פריגו תמורת 75 דולר במזומן והקצאה של 2.3 מניות מיילן עבור כל מנית פריגו . הצעה זו משקפת פרמיה של 8.9% למניית פריגו ושווי חברה של 24.7 מיליארד דולר לפריגו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker