פרופסור משה מני, לשעבר סגן יו"ר טבע, נפטר

פרופסור מני היה אחד מבכירי האורולוגים בישראל ושימש בשנות ה-60 וה-70 כרופאם האישי של אנשי שלטון מרכזיים בעולם הערבי כמו המלך הסעודי פאהד והשאה הפרסי ■ ויגודמן: "משה מני היה מנטור ומורה דרך לרבים מאיתנו"

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

פרופסור משה מני, לשעבר סגן יו"ר חברת טבע, הלך לעולמו היום בגיל 87.

פרופסור מני היה אחד מבכירי האורולוגים בישראל ושימש בשנות ה-60 וה-70 כרופאם האישי של אנשי שלטון מרכזיים בעולם הערבי כמו המלך הסעודי פאהד והשאה הפרסי. פרופסור מני סיים את לימודי הרפואה באוניברסיטת ז'נבה ב-1952 ואת לימודי הפיזיולוגיה של הכליות באוניברסיטת טאפטס ב-1969.

פרופ' משה מניצילום: אייל טואג

מני היה מנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי שיבא בשנים 1983-1976 וכמנהל המחלקה הכירורגית במרכז רפואי זה בשנים 1987-1983. מני היה בעל ידע ניהולי רב בכלכלת בריאות ולמרות שהתנגד לקיומן המקביל של מערכות רפואה פרטית וציבורית, היה אחד המנהלים הבולטים שהניחו את התשתית הארגונית והכלכלי לעצמתה של קופת החולים מכבי . כסגן יו"ר קופת החולים הוביל ב־1994 את רכישת פעילותו של בית החולים הפרטי אסותא ברחוב ז'בוטינסקי בתל אביב, שלימים נדד לרמת החי"ל ונהפך לבית החולים המשוכלל בישראל ואחד ממרכזי התיירות הרפואית הבולטים במדינה.

תרומתו לתחום הבריאות בישראל זכתה להכרה בינואר 2010 כאשר קיבל את פרס משרד הבריאות על מפעל חייו. לצד פעילותו הרבה כרופא בכיר וכמנהל בכיר בתחום הבריאות, היה לפרופסור מני תפקיד משמעותי בהתפתחות ההשכלה הפרטית בישראל. מני שכיהן כנשיא אוניברסיטת תל אביב, היה ממקימי המרכז הבינתחומי בהרצליה ושימש כנשיא המכללה האקדמית באשקלון מינואר 2002 ועד יולי 2012. פרופסור משה מני הצטרף לדירקטוריון טבע ב-1987 ושימש ממארס 2010 ועד לינואר 2014 כסגן יו"ר החברה.

ארז ויגודמן מנכ"ל טבע ויצחק פטרבורג יו"ר החברה ספדו לפרופסור משה מני במכתב לעובדי החברה.

"אנשי טבע היקרים,

בצער רב וביגון עמוק אנו מודיעים על פטירתו של פרופ' משה מני, שותף לדרך וחבר אהוב.

משה הצטרף לדירקטוריון טבע בשנת 1987, וכיהן כסגן יו"ר טבע בין השנים 2010 – 2014. הוא סיים את כהונתו בדירקטוריון בספטמבר השנה.

משה היה אדם יוצא דופן. מחד, איש אשכולות בעל ידע נרחב וחשיבה מעמיקה, ומאידך איש עניו, חם ואנושי. בזכות המנהיגות השקטה, האומץ והפתיחות שהקרין, היתה לו תרומה אדירה להצלחתה של טבע.

הוא היה אדם רב פעלים והישגים. הוא כיהן כמנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי שיבא בין השנים 1976-1987 וכיו"ר המחלקה הכירורגית בין השנים 1983-1987. הוא שימש כנשיא המכללה האקדמית אשקלון בין השנים 2002-2012, ולפני כן כנשיא אוניברסיטת תל-אביב. משה כיהן גם בדירקטוריונים של חברות ביו-פרמה ומוסדות אקדמיים.

פטירתו היא אבידה גדולה למשפחת טבע: לחברי הדירקטוריון, להנהלה, לעובדי טבע ולנו באופן אישי. הוא היה מנטור ומורה דרך לרבים מאתנו. ממנו למדנו שראייה עסקית אינה מתמצה רק בעבודה קשה וצבירת הישגים, אלא גם בהזדמנות לחולל שינוי בקרב הסובבים אותנו, חשיבה לטווח ארוך, הגינות והוגנות כלפי אחרים. ניהול משמעו יצירת שינוי חיובי, קטן כגדול. היתה זו זכות גדולה עבורנו לעבוד איתובאופן אישי בשנים האחרונות, והוא יחסר לנו מאד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker