מכה לפריגו: התרופה טיסברי נכשלה בניסוי לטיפול בשלב מתקדם של המחלה

כשלון הניסוי לתרופה לטרשת נפוצה משפר את סיכוייה של מיילן לשכנע את בעלי המניות של פריגו להיענות בחיוב להצעת הרכש העוינת שלה, שתוכרע ב־13 בנובמבר

יורם גביזון

ניסיונה של פריגו להדוף הצעת רכש עוינת של חברת מיילן ספג מכה קשה בעיתוי לא נוח. חברת ביוג'ן איידק הודיעה אתמול על כשלון הניסוי Ascend בתרופה Tysabri לטיפול בטרשת נפוצה מתקדמת משנית (Secondary Progressive). טרשת נפוצה מתקדמת משנית היא שלב של המחלה אליו מתדרדרים 50% מהחולים במחלה בשלב ההתקפי הנסוג (Relapsing Remitting ) - שהוא השלב הראשון של המחלה.

פריגו זכאית לקבל תמלוגים בשיעור של 18% ממכירות התרופה Tysabri שמאושרת לשימוש בשלב ההתקפי הנסוג מעל 2 מיליארד דולר. ג'ו פאפא, יו"ר ומנכ"ל פריגו, חזר ואמר בשנה האחרונה שפריגו תשיג לבעלי מניותיה תשואה עודפת בהשוואה להצעת הרכש של מיילן. הערכה זו התבססה על אסטרטגית Base +++ שפירושה מימוש פוטנציאל הצמיחה של עסקי הליבה של החברה, בתוספת הפוטנציאל לעליית ערך משלושה מנועי צמיחה של החברה.

אילוסטרציה: חוקרת במעבדהצילום: אי־אף־פי

אחד ממנועי הצמיחה עליהם הסתמך פאפא, היה תוספת ההכנסות שהייתה צפויה לחברה אם הניסוי Ascend להרחבת השימוש בטיסברי היה מצליח. רנדל סטניקי העריך שתוספת ההכנסות של 1.5 מיליארד דולר לשנה משוק טיסברי להתוויה הנוספת, היה מגדיל את הערך הנוכחי הנקי למניית פריגו ב־18 דולר, ומגדיל את הרווח הנקי למנית פריגו ב־2.25 דולר בשנה השלישית מתחילת שיווקה.

מיילן פירסמה הצעת רכש רשמית למניות פריגו ב־14 בספטמבר וציינה שהמועד האחרון לקבל את הצעת הרכש הוא ה־13 בנובמבר. מיילן מציעה לרכוש את פריגו תמורת 75 דולר במזומן ו־2.3 מניות מיילן לכל מנית פריגו. הצעה זו משקפת לפי המחיר הנוכחי של מניית מיילן, פרמיה של 8.9% על מחיר מנית פריגו, ושווי חברה של 24.7 מיליארד דולר לפריגו.

גו' פאפאצילום: רובי לבוביץ'

הנהלת פריגו דחתה 3 פעמים את הצעת הרכש ואמרה שההצעה בגרסתה הראשונית; 205 דולר למניה - כלומר גבוה ב־32% ממחירה הנוכחי של המניה, נמוכה משמעותית משוויה הכלכלי של החברה. מניית פריגו נפלה אתמול ב־4.6% אמש במסחר בוול סטריט ומנית מיילן ירדה ב־3.9%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker