הראל וסוכנות הביטוח מדנס פגעו בתחרות בשוק ביטוחי הבריאות - ונקנסו ב-6.4 מ' ש'

ההסכם בין החברות משנת 2009 העניק למדנס בלעדיות בשיווק פוליסות ביטוח רשלנות רפואית של הראל

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

רשות הגבלים עסקיים הודיעה היום (ד') כי הגיעה לטיוטת צו מוסכם עם חברת הביטוח הראל וסוכנות הביטוח מדנס, לפיה הן תשלמנה קנס של 6.4 מיליון שקל ויבטלו הוראות בהסכם ביניהן הנוגעות לבלעדיות ואי תחרות בשיווק פוליסות רשלנות רפואית.

ההסכם בין החברות משנת 2009 העניק למדנס בלעדיות בשיווק פוליסות ביטוח רשלנות רפואית של הראל. בהתאם לכך, הראל התחייבה כי במהלך תקופת ההסכם היא לא תבטח עסקי ביטוח בתחום הרשלנות הרפואית עם סוכנות אחרת, ובמקרה בו יפנה סוכן ביטוח אחר להראל היא תפנה אותו למדנס, על מנת שהביטוח יבוצע דרכה.

הראל התחייבה בנוסף שגם לאחר תום תקופת ההסכם - כל עוד מדנס בשליטת מר שוקי מדנס או ילדיו – היא לא תעסוק בתחום ביטוח רשלנות רפואית עם מבוטחים (בעבר ובהווה), אשר הופנו על ידי מדנס. מועד סיומו של ההסכם בין הראל למדנס נקבע לשנת 2019 עם אפשרות להארכה עד שנת 2029. ההסכם לא קיבל אישור ממערך ההגבלים העסקיים, ונבחן ברשות ההגבלים העסקיים במסגרת בדיקה שנערכה בנוגע לתחום ביטוח רשלנות רפואית.

במסגרת הסכמתם עם הממונה, החברות התחייבו לבטל את כל הסעיפים הנוגעים לבלעדיות ולאי תחרות שבהסכם. כמו כן התחייבה הראל לשלם לאוצר המדינה סך של 4 מיליון שקל, ומדנס התחייבה לשלם סך של 2.4 מיליון שקל.

חדר ניתוח, אילוסטרציהצילום: אי־פי

הראל היא חברת הביטוח השנייה בגודלה מבחינת שווי שוק ונמצאת בשליטת יאיר המבורגר. היא נחשבת לחברה המובילה בתחום ביטוח בריאות ומחזיקה בנתח שק של כ 40% בתחום הבריאות. וסכנות הביטוח מדנס נמצאת בשליטתו של שוקי מדנס הנחשב כסוכן הביטוח הרפואי הגדול ביותר בתחום. השילוב בין השניים העניק להם כח עודף בתחום הצומח ביותר בתחום הביטוח.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker